گروه: اخبار استان خبر: 191870 / تاریخ انتشار : 1400/7/9 ساعت : 18:23
در سفر نماینده ویژه دولت به شهرستان لنده صورت گرفت:

بازدید نماینده ویژه دولت از پروژه های عمرانی لنده/تاکید وزیر صمت بر تکمیل و راه اندازی جاده لنده_تشان+تصاویر

وزیر صمت و نماینده ویژه دولت در سفر به شهرستان لنده از پروژه های عمرانی در حوزه راه های ارتباطی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، سید رضا فاطمی امین وزیر صمت و نماینده ویژه دولت سیزدهم در سفر یک روزه به شهرستان لنده به همراه معاونین و مسولان شهرستان لنده ضمن بررسی میدانی از پروژه های عمرانی این شهرستان بازدید کرد.

سید رضا فاطمی امین در بازدید از جاده لنده_ تشان که مهمترین پروژه راهسازی در شهرستان لنده است بازدیدو آخرین وضعیت روند اجرایی این پروژه را مورد بررسی قرار داد.

راه ارتباطی لنده _تشان ادامه کریدور جنوب به مرکز کشور است به طوری این آزاد راه از بنادر استان خوزستان شروع و با طی مسیر رامهرمز، بهبهان، لنده، تونل کوه پات، دهدشت، پاتاوه و اصفهان و مرکز کشور ختم خواهد شد.

این محور در دی ماه 1398با حضور معاون وزیر راه و نماینده وقت کلنگ زنی شد که طول این مسیر(لنده_تشان)42کیلومتر می باشد که در فاز اول 5/5 کیلومتر با اعتباری افزون بر47میلیارد تومان در فاز اول اجرایی شده است که میزان پیشرفت پروژه بیش از 50درصد می باشد.

تورج رزمجو در ادامه بازدید از محور ارتباطی لنده_ تشان گفت: جاده لنده_ تشان به عنوان کریدور جنوب به مرکز کشور است که بیش از 100کیلومتر طول مسیر خوزستان به کهگیلویه وبویراحمد را کاهش خواهد داد.

وی افزود: بیش از 64میلیاردتومان از محل زیرساخت های توسعه صنایع و معادن و طرح های ایمیدور برای جاده لنده_تشان اعتبار تخصیص یافته است که امیدواریم با اجرایی شدن محور ارتباطی در حوزه تشان به همت وزرات صمت نیز بتوانیم شاهد توسعه و اشتغالزایی جوانان این شهرستان باشیم.

دراین بازدید هوشنگ روئین پیمانکار جاده لنده_تشان با تشریح آخرین وضعیت مهمترین پروژه در حوزه راه شهرستان لنده گفت:این پروژه به دلیل حجم گستردی نباید مختص به یک وزارت خانه باشد چرا که باتوجه به وجود معدن فسفات در طول مسیر باید وزارت صمت نیز در این پروژه سهیم باشد و باتوجه به چشم انداز های طبیعی که این جاده ملی در طول مسیر خود ایجاد می کند وزارت صنایع دستی و گردشگری نیز می تواند سهم ویژه ای در توسعه بخش گردشگری در طول مسیر داشته باشد.

وی تاکید کرد: بیش از 100کیلومتر این مسیر به کاهش طول مسیر استان خوزستان به کهگیلویه وبویراحمد و استان اصفهان را در پی خواهد داشت که این مهم باعث روزنه ای از امید برای مردم این خطه است.

پیمانکار پروژه راه ارتباطی لنده_تشان گفت: توسعه و ریل گذاری در این مسیر می تواند در توسعه روز افزون این شهرستان برای خروج از بن بست تاریخی این منطقه شود چرا که جاده می تواند عاملی برای توسعه باشد.

سید رضا فاطمی امین در حاشیه بازدید از پروژه محور ارتباطی لنده به تشان گفت: پروژه راه لنده _تشان یکی از مهمترین مطالبات مردم است که به طور ویژه مورد بررسی قرارخواهد گرفت.

وزیر صمت گفت:باتوجه به مطالبه مهم شهروندان برای اتمام این پروژه و تسریع در اجرای آن در جلسه هیئت دولت در مرکز استان این مهم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.