گروه: اخبار استان خبر: 191848 / تاریخ انتشار : 1400/7/9 ساعت : 07:30
فرماندار دنا در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد؛

شهرستان دنا قطب گردشگری و کشاورزی استان نیازمند توسعه در زیرساخت ها

در آستانه سفر آیت الله رئیسی و هئیت دولت به استان کهگیلویه وبویراحمد، فرماندار دنا بر لزوم توسعه زیرساخت های گردشگری و کشاورزی در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در آستانه سفر آیت الله رئیسی و هئیت دولت به استان کهگیلویه وبویراحمد، فرماندار دنا در گفتگو با صبح زاگرس بر لزوم توسعه زیرساخت های گردشگری و کشاورزی در این شهرستان تاکید کرد.


فرماندار دنا گفت: شهرستان دنا یک شهرستان با ظرفیت های گردشگری و کشاورزی است و ۷۶ درصد جمعیت آن را روستائیان تشکیل داده و دارای بزرگترین شرکت تعاونی با ۸ هزار عضو در کشور است.

 

پناهی افزود: شهر سی‌سخت شهر توریستی و گردشگری به شمار می آید و در زمینه زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی نیازمند توسعه و توجه بیشتر هستیم.

---

وی به لزوم ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان دنا اشاره کرد و گفت: در این شهرستان بیش از ۸۵ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می شود و مزارع پرورش ماهی زیادی در این شهرستان وجود دارد به گونه ای که شغل اصلی مردم این شهرستان نیز کشاورزی بوده و انتظار می رود تحصیلات خوبی جهت پمپاژ آب کشاورزی و تکمیل و ترمیم جداول سنتی کشاورزان جهت مکانیزه کردن بخش کشاورزی و ارائه تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان این شهرستان تزریق شود.

---

وی با بیان اینکه ۳۸ درصد مناطق شهرستان دنا مناطق حفاظت شده و قرق تشکیل داده است بر لزوم بازنگری در محدوده مناطق حفاظت شده دنا تاکید کرد.

---

پناهی گفت: وجود مناطق حفاظت شده باعث کند شدن روند پیشرفت در زیرساخت‌های جاده‌ای شده است.

---

وی بیان کرد: معادن مس و سنگ های معدنی در شهرستان دنا وجود دارد که به منظور استخراج آن نیازمند توجه ویژه از سوی هیئت دولت هستیم.

---

فرماندار شهرستان دنا به مسیرهای ارتباطی روستای اشاره کرد و گفت: ۸۶ کیلومتر جاده روستایی داریم که نیازمند اعتبار کافی جهت نوسازی و بهسازی آن هستیم.

 

پناهی به جاده بین شهری سی سخت به یاسوج اشاره کرد و گفت: تونل های تعبیه شده است جاده در دست احداث و پروژه تعریض آن در حال انجام است که نیازمند تزریق بودجه است.

 

وی گفت: بیمارستان سی سخت در مرحله پی ریزی بوده و امید است با تزریق بودجه و اعتبار بیمارستان پاتاوه و نیز شروع به کار کند.

---

پناهی به تسهیلات ارزان قیمت در خصوص جوانان و ازدواج و اشتغال آنان اشاره کرد و گفت: توجه به مشاغل خانگی و صنایع دستی با توجه به گردشگر پذیر بودن شهرستان دنا از موارد نیاز به این شهرستان است.

 

وی به آب آشامیدنی اشاره کرد و گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر بسیاری از روستاهای شهرستان دنا از معضل کم آبی برخوردار هستند که نیاز به اعتبار قابل توجهی در این خصوص است.

 

فرماندار دنا در خصوص افزایش اعتبارات و تسهیلات به زلزله زدگان گفت: ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده است که در این خصوص پنجاه درصد تخصیص یافته و امیدواریم مابقی آن با توجه به سفر اخیر رئیس بنیاد مسکن کشور به زودی اختصاص داده شود.

---

پناهی گفت: در دومین سفیر رئیس بنیاد مسکن به سی سخت بحث افزایش نقدینگی منازل تخریبی مطرح شد که مقرر شد با دستور رئیس بنیاد مسکن کشور ۵۰ میلیون تسهیلات ارزان قیمت به این خانه ها تعلق گیرد.

 

وی در پایان گفت: از هیئت دولت و رییس جمهور محترم که قصد سفر به کهگیلویه و بویراحمد را دارد خواهشمندیم توجه ویژه‌ای به بحث کشاورزی و گردشگری در شهرستان دنا با توجه به پتانسیل های موجود برای شهرستان داشته باشد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.