گروه: اخبار استان خبر: 191659 / تاریخ انتشار : 1400/7/5 ساعت : 15:42
موحد در جمع عزاداران اربعین حسینی:

عزت و اقتدار ما ریشه در تفکر عاشورایی و تداوم حرکت جهانی اربعین است+تصاویر

نماینده کهگیلویه بزرگ در جمع عزاداران اربعین حسینی شهر لنده گفت: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران ریشه در تفکر عاشورایی و تداوم حرکت جهانی اربعین است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مردم شهرستان لنده در اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)با سوگواری و عزاداری، شور حسینی خود را در عشق به خاندان ائمه طهارت علیه‌السلام و ادامه قیام عاشورا حسینی به نمایش گذاشتند.

همزمان با اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه‌السلام مردم شهرستان لنده با برپایی دسته عزا از جلوی سپاه ناحیه لنده تا مصلی نماز جمعه این شهر، شور حسینی و دلدادگی خود را به خاندان پیامبر گرامی اسلام (ص) به نمایش گذاشتند.

در ادامه حرکت عزاداران اربعین حسینی با تجمع در مصلی نماز جمعه با قرائت زیارت اربعین به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی که سخنران مراسم روز اربعین در شهرستان لنده بود با تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان و تبریک هفته دفاع مقدس گفت: ایام عزاداری سید و سالار شهیدان را تسلیت می گوییم و امیدواریم عزاداری این چهل روز و ایام ماه صفر مقبول درگاه حق تعالی قرار گرفته باشد.

وی افزود: ارتباط بنده با مردم این خطه یک ارتباط دیرینه ای است که نسبت به مردم شهرستان لنده همواره افتخار داشته و مسئولیتم در نوکری مردم در جایگاه نمایندگی مردم چندین برابر است.

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده گفت: بیماری منحوس کرونا باعث شد تا نتوانیم آن گونه که شایسته است در خدمت خردم در حوزه انتخابیه باشیم و از این بابت شرمنده مردم هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد:امروزه در جای جای کشورهای اسلامی و شیعه و علاقه مندان به سید الشهدا یک حرکت عظمی در قالب پیاده روی اربعین شکل گرفته است که دریای رحمت خداوند نورافشانی می کند و حرم ال الله منبع و ملجأ عاشقان وشیفتگان اهل بیت(ع) است.

موحد خاطرنشان کرد: کربلا جایی است که حادثه ای عظیم رخ داده است که دشمنان برای از بین بردن دین از تمام توان خویش استفاده کردند ولی ایثار و رشادت سید الشهدا و ماندگاری حادثه کربلا تاریخ ساز شد و بعد از چهارده قرن هنوز که هنوز است همانند نور درخشان است.

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده گفت: آنانی که نگذاشتند علی(ع) برای همیشه کفر زدوده شود و اسلام تبلوری عالم گیر پیدا کند در کربلا نیز به دنبال همین مسله بودند و با بسیج همه لشکر خویش برای از بین بردن ٧٢تفر این همه لشکر که در روایات از ٢٠هزار تا ۴٠هزار روایت شده است را بسیج کردند تا این تعداد قلیل را از بین ببرند ولی فارغ از اینکه خون پاک این هفتاد ودونفر در تاریخ ماندگار شد و فرهنگ عاشورا و حادثه عظیم آن عالم گیر شد و ماندگار شد.

وی در ادامه تاکید کرد: بعد از شهادت سید الشهدا حرکت مبارزه با ظلم و فساد از سوی بنی امیه آغاز شد و این حرکت در تاریخ ماندگار شد و برای همیشه در عالم حاکم است و علی رغم غفلت خواص در آن روز در شام حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) درستی روشنگری کردند و حماسه ای دیگر را در شام خلق کردند و با روشنگری که کردند همه را متحیر کردند.

موحد خاطرنشان کرد: در آن جلسه امام سجاد(ع) آن مجلس شادی یزید را به یک حرکت عظیم عاشورایی تبدیل کردکه یزید با خدعه ای به موذن گفت که اذان بگویید که امام سجاد (ع) همزمان با صدای اذان پاسخی کوینده داد و گفت:ای یزدی این پیغمبر جد من است یا جد تو، به کدامین جرم این همه ال الله را قتل عام کردید که مجلس متحول شد که یزیدمجبور به اعتراف شد.

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده گفت: روشنگری این موضوع در شام چنان هویدا شد که که هنوز که هنوز است نهضت روشنگری حضرت زینب(س)و امام سجاد(ع) جرقه بصیریت افزایی مبارزه با دشمن را متجلی ساختند و امروز نیز اربعین سید وسالار شهیدان ادامه این راه روشن است.

وی در ادامه تاکید کرد: اربعین حرکت ماندگاری است که سالانه برای بارور کردن اندیشه های دینی و عاشورایی جهان اسلام روز به روز بر بصیریت ملت های آزاده جهان افزوده است به طوری که تقارن اربعین و هفته دفاع مقدس در دفاع از اصول و ارزش های اسلام و انقلاب در مسیر روشنگری انقلاب است که همه ریشه در حادثه کربلا و عاشورا  دارد.

موحد خاطرنشان کرد: امروز عزت وشرف واقتدار ما از جان فشانی فرزندان این ملت در دوران دفاع مقدس و برگرفته از تفکر عاشورایی است.

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده گفت: هفته دفاع مقدس، یک عنصر ارزشمند در تعالی اهداف عالی انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه تاکید کرد: نگهداشت یاد و خاطره شهدا یعنی عزت وافتخار ما در گرو همین روحیه انقلابی است که باید حفظ شود و بدانیم این عزت ما ریشه در کجا دارد و آن را به فراموشی نسپارم.

موحد خاطرنشان کرد: یاد ونام آیت اله حسن زاده آملی را گرامی داریم و امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد تا از وجود علما و فضلای و مراجع عظیم تقلید در جهت تعالی دین استفاده کنیم.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.