گروه: اخبار استان خبر: 191427 / تاریخ انتشار : 1400/6/31 ساعت : 14:58

واکنش زارع پور به ابهام در ساخت و ساز مدارس دنا/ بهار تحصیلی در سی سخت شکوفا می شود

مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شکوفایی سال تحصیلی در شهر زلزله زده سی سخت گفت: با تلاش آموزش و پرورش و نوسازی مدارس و برنامه ریزی انجام شده مشکلی برای شروع سال تحصیلی نداریم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هادی زارع پور شب گذشته در فضای مجازی به ابهامات شهروندان سی سختی در رابطه با وضعیت ساخت و آماده سازی مدارس در این شهر زلزله زده پاسخ داد.

 

وی با بیان اینکه در زلزله بهمن ماه سال گذشته 26 مدرسه شهر سی سخت دچار آسیب جدی شد گفت : کار تعمیر این مدارس را نوسازی مدارس در این مدت انجام و تمامی 26 مدرسه تعمیری این شهرستان برای سال تحصیلی جدید آماده بهره برداری است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: 4 مدرسه در این شهرستان نیازمند مقاوم سازی بودند که 3 باب از این مدارس کار مقاوم سازی آنها انجام و در مهرماه به بهره برداری می رسد.

 

زارع پور با تاکید بر اینکه یک باب مدرسه این شهرستان که نیازمند مقاوم سازی بود در آبان ماه به بهره برداری می رسد اظهار داشت: 5 فضای آموزشی و 3 واحد خوابگاهی تخریب شده در زلزله ، کار ساخت آنها انجام شده و تا ابتدای سال تحصیلی 1401 به بهره برداری می رسد.

 

وی از کسری اعتبار 22 میلیارد تومانی شورای برنامه ریزی استان از اعتبارات ساخت مدارس این شهرستان خبر داد گفت: در شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای ساخت مدارس و فضا های آموزشی، اعتبار 70 میلیارد تومانی تعیین شد اما به دلیل کمک 22 میلیارد تومانی اتاق بازرگانی برای بازسازی یکی از پروژها، مسئولان به دنبال کسر این مبلغ از اعتبار تعیین شده بودند.

 

وی افزود: در این رابطه به شدت مخالفت کردیم و در حال حاضر بیش از ۴۷ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده و قرار است  معادل ۷۰ میلیارد تومان اعتبارتخصیص داده شده ، سازمان نوسازی کشور نیز از سرجمع اعتبارات ملی نوسازی در اختیار استانهای معین قرار گیرد .

 

زارع پور از اختصاص اعتبار 100 میلیارد تومانی از محل اعتبارات محرومیت زدایی  ( اعتبارات ملی) با موضوع مدرسه سازی در مناطق محروم روستایی استان خبر داد و اذعان داشت: تعداد ۱۰۰ دستگاه تبلت از طریق مرکز آمار ایران برای شهرستان دنا تهیه شد و به زودی جهت توزیع بین واجدین شرایط در اختیار آموزش و پرورش شهرستان قرار می گیرد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش در پایان تصریح کرد: با تلاش و برنامه ریزی آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در دنا ،مشکلی برای شروع سال تحصیلی جدید در این شهرستان نخواهیم داشت .

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.