گروه: اخبار استان خبر: 191423 / تاریخ انتشار : 1400/7/1 ساعت : 20:09

حضور بیش از ۳ هزار کارگر فصلی در سی سخت/نیاز به واکسن بیشتر در دنا با داشتن رتبه یک واکسیناسیون استان

استان کهگیلویه وبویراحمد پیشتاز تزریق واکسن در استان است و شهرستان دنا رتبه اول استانی در تزریق نوبت اول و دوم را داراست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان کهگیلویه وبویر احمد پیشتاز تزریق واکسن در استان است و شهرستان دنا رتبه اول استانی در تزریق نوبت اول و دوم را داراست.

 

استان کهگیلویه و بویر احمد از مجموع ۴۵۵هزار دُز واکسن دریافتی تا به حال ۴۳۶ هزار دُز آن را تزریق کرده است.

شرایط ویژه شهرستان دنا و شهر سی سخت با توجه به زلزله ۲۹ بهمن ۹۹ و فرارسیدن فصل برداشت محصولات باغی، لزوم توجه بیشتر مسئولان استان را در توجه به واکسیناسیون می طلبد.

 

ظفر پریسایی مدیر شبکه بهداشت و درمان دنا گفت: تا امروز ۳۵هزار دُز واکسن تحویل گرفتیم که۹۵درصد آن را تزریق کرده ایم و جمعیت هدف بالای ۱۸ سال  ۷۵ درصد و جمعیت بالای ۷۰ سال نیز ۹۵ درصد واکسینه شده اند.


ظریفیان مسول بیماری های شبکه بهداشت و درمان دنا گفت: در ۸ مرکز روستایی ۳۲ خانه بهداشت و دو پایگاه شهری کار تزریق واکسیناسیون انجام میشود که روزانه تا ۲۳۰۰ دُز واکسن هم تزریق داشته ایم.


گفتنی است در شهر سی سخت در ایام برداشت محصولات باغی کارگران فصلی زیادی حضور دارند که خود می تواند عاملی بر افزایش کرونا باشد،.

 

پناهی فرماندار شهرستان دنا در این خصوص خواستار افزایش سهمیه واکسن کرونای این شهرستان شد.

 

وی گفت: با توجه به شرایط ویژه شهرستان و فرارسیدن فصل برداشت سیب و انگور و همچنین ساخت و ساز های ناشی از زلزله حدود ۳ هزار کارگر فصلی در این شهر حضور دارند که باید به بحث سلامت و بهداشت آنان توجه شود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.