گروه: اخبار استان خبر: 191374 / تاریخ انتشار : 1400/6/30 ساعت : 20:01
همزمان با هفته دفاع مقدس صورت گرفت:

دفاع مقدس الگویی بی بدیل برای مقابله با تحریم ها و رسیدن به خوکفایی بود/تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در کهگیلویه+تصاویر

در آیینی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس از ۳۰۰ نفر از فرماندهان،ایثارگران و پیشکسوتان دفاع مقدس در دهدشت تجلیل به عمل آمد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس همزمان باسراسر کشورآیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان هشت سال دوران دفاع مقدس در مصلی امام خمینی(ره) دهدشت برگزار شد.

این آیین به مناسبت گرامی داشت چهلمین و یکمین سالگرد دفاع مقدس و در اولین روز از هفته دفاع مقدس با حضور امام جمعه دهدشت، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه، جمعی از مسئولان شهرستانی و ایثارگران از ۳۰۰ پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه در این آیین ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس گفت: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با تاسی از امام حسین(ع) به قیام علیه ظلم و استکبار پرداختند.

حمزه محقق زاده افزود:شهریور ماه یاد آور جانفشانی‌ها و ایثارگری ها و رشادت‌های رزمندگان اسلام است که با جان شیرین خود در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند.

وی تصریح کرد: وجود یادگاران هشت سال دفاع مقدس مایه افتخار مجموعه سپاه است و شما مجاهدان دیروز و مدافعان امروز چنان ضربه مهلکی بر بدنه دشمن وارد کردید که امروز روحیه دفاعی در برابر ایران اسلامی به خود گرفته است.

محقق زاده بیان داشت:وجود ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس مایه افتخار شهرستان است و شما مجاهدان دیروز و مدافعان امروز چنان ضربه مهلکی بر بدنه دشمن وارد کردید که امروز روحیه دفاعی در برابر ایران اسلامی به خود گرفته است.

امام جمعه دهدشت نیز در این آیین با اشاره به اینکه ایثارگران در جنگ سینه سپر کردید تا اسلام بماند گفت: هیچ مقامی بالاتر از خدمت ایثارگران و حفظ و صیانت از تفکر و فرهنگ شهادت و ایثارگری وجود ندارد.

حجت‌الاسلام علی وحدانی فر با تاکید بر اینکه رزمندگان و ایثارگران عزت را به ایران دادند و با ایستادگی موجب شد تا اکنون در دنیا اقا باشند و ایرانی می تواند را ثابت کردند افزود: ما در جنگ کشوری بی تجربه بودیم چرا که در طول سال‌ها حکومت‌ها بر ایران هر وقت بحثی پیش می آمد بخشی از سرزمین را واگزار کردیم چرا که تجربه نظامی نداشتیم، اما ما در جنگ به فهم رسیدم که اکنون بر قلل جهان ایستادیم.

وی با اشاره به اینکه جنگ به ما آموخت بدون تکیه بر کشوری بر داشته های خود تکیه کرده، تصریح کرد: جنگ موجب شد اکنون با تمام تحریم ها با اعتماد به جوانان و نخبگان در بحث نظامی، اقتصادی و سایر حوزه ها اکنون در دنیا حرف برای گفتن داشته باشیم.

فرماندار کهگیلویه نیز در این آیین با اشاره به اینکه  با دیدن جانبازان و ایثارگران در جامعه احساس آرامش می‌کنیم، این یک نعمت و موهبت الهی است ، گفت: ما توانستیم بر اتکا بر خود به معنای واقعی توانستن را در جنگ تجربه کنیم.

دارا کریمی‌نژاد با تاکید بر اینکه ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خودمان بایستیم افزود: همین امر موجب شد رزمندگان دفاع مقدس بدون امکانات و با دستان خالی نبرد با ابرقدرت‌ها بپردازند به دفاع از کشور معنا بخشند.

تصاویر تکمیلی:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.