گروه: اخبار استان خبر: 191355 / تاریخ انتشار : 1400/6/29 ساعت : 21:11
در شورای عالی آموزش و پرورش کشور مطرح شد

درخواست مهدی روشنفکر از رئیس جمهور و انتقاد از محرومیت ۴ میلیون دانش آموز مناطق محروم از دسترسی به شبکه شاد

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی خواستار اجرایی شدن طرح رتبه بندی معلمان به عنوان یک خواسته عمومی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نخستین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش در دولت سیزدهم، در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و بعد از حدود ۱۰ سال به ریاست رییس جمهور برگزار شد.

 

در این نشست مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش حال و هوای خوبی ندارد، منابع انسانی در آموزش و پرورش باید به بهترین نحو مدیریت شود.


روشنفکر بیان کرد: قرار بر این بود که “سند تحول بنیادین آموزش و پرورش” هر ۵ سال یک بار مورد بازنگری و بِروزرسانی قرار بگیرد اما یک دهه پس از ابلاغ این سند، نه‌تنها خبری از بازنگری آن نیست بلکه نحوه و چگونگی اجرای آن همچنان محل بحث و مناقشه میان مجریان و قانونگذاران است و فقط ده درصد آن اجرا شده است.


وی با اشاره به طرح رتبه بندی معلمان گفت : یکی از پیوست‌های اصلی اجرای سند تحول بنیادین، رتبه بندی معلمان است، که به یک خواسته عمومی تبدیل شده که امیدواریم این رتبه بندی به عنوان خواسته ی اصلی معلمان اجرا شود.

 

روشنفکر در پایان گفت: زیرساخت ها با وجود بیماری کرونا و تعطیلی مدارس فراهم نشده و بیش از ۴ میلیون نفر از دانش آموزان ما از امکانات محروم مانده اند و نتوانسته اند در سامانه شاد از تحصیل و فرهنگ در آموزش و پرورش بهرمند شوند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.