گروه: اخبار استان خبر: 191350 / تاریخ انتشار : 1400/6/30 ساعت : 07:03

ورزش قهرمانی کهگیلویه و بویراحمد در برزخ فراموشی/ وزیر ورزش چه راهکاری برای پاک کردن گردوغبار بی توجهی به ورزش در استان دارد؟

تیم های باشگاهی کهگیلویه و بویراحمد که در سال های اخیر حتی در مسابقات آسیایی و جهانی خوش درخشیده بودند، چشم انتظار زدودن گردوغبار فراموشی از خود توسط وزیر جدید ورزش هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،ورزش قهرمانی و توجه به  توسعه ورزش های پایه ، یکی از مهمترین نکات سخنان کلیدی رهبر معظم نقلاب در دیدار با مدال آوران المپیک و پارالمپک بود که معظم له در این دیدار فرمودند مسئولان به ورزش های قهرمانی و توسعه آنها همت گمارند و در راستای آن تلاش  کنند تا قهرمانان و ورزشکاران ما در این زمینه دغدغه ای نداشته باشند.

ورزش قهرمانی سرزمین نفت در برزخ فراموشی

کهگیلویه وبویراحمد در دهه اخیر با خیز بلندی در ورزش قهرمانی توانست نام گمنام  این استان را با تیم های همانند فوتبال شهرداری یاسوج،نفت گاز  گچساران، واتر پلو،هاکی،هندبال و تعدادی دیگر از رشته های ورزشی بر سر زبان ها بیندازند.

 

تیم فوتبال شهرداری یاسوج که  نام غول کش را برای خود به ارمغان آورده بوده، به دلیل حمایت نکردن از سوی  مسئولان، به طور کلی از صحنه ورزش استان حذف شد و دیگر نتوانست افتخار آفرینی هایش را به رخ رقیبان بکشد.

از سوی دیگر سرزمین نفت نیز توانست با تیم های قَدر در رده های باشگاههای آسیایی و حتی جهانی نامی برای خود دست و پا کند،که می توان به تیم هندبال نفت و گاز گچساران، واترپلوی نفت و گاز، هاکی نفت و گاز و حتی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در رده های باشگاهی آن اشاره کرد .

اما این همه مدال و افتخار و امید آفرینی در هشت ساله گذشته به دلیل توجه نکردن مسئولان به توسعه این ورزش ها در سرزمین مهم نفت(گچساران)به یأس تبدیل شد و هر کدام از این تیم ها جامه فراموشی بر تن کردند.

وزیر ورزش چه راهکاری برای احیاء ورزشهای سرزمین نفت دارد

دغدغه امروز جوانان و نوجوانان سخت کوش سرزمین زاگرس از دنا تا خامی و سرزمین نفت به دستور وزیری دوخته شده، که آمده است برای  ورزشکاران خادمی کند،سجادی در همان اوایل حضور در ساحتمان سیاست زده ورزش قول خادمی به ورزشکاران را داد و امروز ورزشکاران این استان، همه چشم انتظار دستورات وی برای توسعه ورزش در این سرزمین هستند.

جوانان کهگیلویه وبویراحمدی در پایتخت طبیعت منتظر هستندتا وزیر ورزش دولت انقلابی سیزدهم دستور احیای دوباره تیم غول کشی را بدهد تا آنها باز بتوانند در ورزشگاه متروکه 15 هزارنفری یاسوج باز هم سرود پیروزی برای این تیم را بسرایند.

ورزشگاهی که در اوایل دولت یازدهم به بهره برداری رسید اما در هشت سال گذشته رنگ یک بازی فوتبال و یک بازی رسمی باشگاهی و کشوری را ندیده و هر روز بر متروکه بودنش نزدیکتر می شود.

از فوتبال و هندبال تا واترپلو؛ اینجا سرزمین قهرمانی بود!

از سوی دیگر جوانان شهرستان گچساران نیز همانند دیگر جوانان این سرزمین به دنبال این موضوع هستند تا بتوانند با احیاء دوباره تیم های باشگاهی این دیار و استعدادیابی این تیم ها از فوتبال،هندبال و واترپلو تا هاکی باز خودشان را در  تیم ملی ببینند.

ورزش قهرمانی امروز در سرزمین زاگرس مغفول مانده و امروز منتظر مردی ورزشی است که بدون از سیاست زدگی و با روحیه ورزش مداری دوباره آنها را احیاء کند و جوانان بی روح از ورزش این دیار را تسلی بخشد.

باشگاه دیگری که در سالیان اخیر در کهگیلویه و بویراحمد قد علم کرده بود فرازبام خائیز دهدشت بود که به خصوص در رشته هندبال حضور موفقی در عرصه باشگاهی ایران داشت اما باز هم عدم توجه به این تیم باعث دلسردی مسئولان آن شد چرا که بار دیگر نشان داد تیم های خصوصی هم اگر مورد حمایت قرار نگیرند سرنوشتی تلخ پیدا می کنند و از صحنه خارج می شوند همانگونه که تیم هندبال فرازبام خائیز دهدشت به دلیل مشکلات مالی از ادامه حضور در مسابقات لیگ برتر انصراف داد.

 

ظرفیت های  ورزشی در کهگلویه وبویراحمد اگر زیاد نباشند کم هم نیستند و در این سرزمین ظرفیت های متعدد و بیشماری  وجود دارد که باید آنها را دوباره احیا کرد.

ورزشگاه های چند هزار نفری، سوله های سرپوشید، جوانان جویای نام برای رسیدن به رده های ملی همه و همه در این سرزمین رشد کرده اند و امروز  بسیاری از آنان در  باشگاه های مهم فوتبال کشور نیز توپ می زنند که اگر بتوان بر روی  نوجوانان آن سرمایه گذاری کرد باز هم می توان این ظرفیت ها را گسترش داد.


انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.