گروه: اخبار استان خبر: 191297 / تاریخ انتشار : 1400/6/29 ساعت : 07:20
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با صبح زاگرس:

پاسخ معاونت بهداشت به نگرانی والدین دانش آموزان در تزریق واکسن/جزئیات تازه از حضور دانش اموزان در کلاس درس

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: اگر واکسنی برای دانش آموزان در دستور کار قرار گیرد این واکسن یک واکسن تجربه شده که برای آنها امن باشد تزریق می شود.

مهدی بانشی در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در خصوص آخرین وضعیت تزریق واکسیناسیون در کهگیلویه و بویراحمد گفت: در استان 455 هزار دٌز واکسن کرونا تا امروز دریافت شده است، که 290 هزار دٌز در نوبت اول تزریق شد و  56 درصد گروه هدف بالای 18 سال را شامل می شود و در نوبت دوم 135 هزار دٌز دتزریق شد و حدود 26 درصد گروه هدف را شامل می شود.

 

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه واکسیناسیون در همه مراکز ادامه دارد، بیان کرد: تزریق واکسیناسیون کرونا برای گروه های مختلف شغلی، خانواده دانش آموزان، قشر عشایر در حال انجام است.

 

وی به دستورالعمل های بهداشتی برای بازگشایی مدارس اشاره داشت و گفت: در مناطقی که  کمتر از 15  نفر دانش آموز دارند از اول مهر در کلاس ها ی درس حضور پیدا می کنند و در مناطقی که تعداد دانش آموزان بالای 15 نفر است نوبت بندی در یک الی دو روز در هفته به منظور جلوگیری از شلوغی مدارس باید در دستور کار قرار گیرد.

 

این مسئول ادامه داد: واکسیناسیون دانش آموزان به صورت رسمی اعلام نشده است و برای بازگشایی مدارس پایش بهداشتی مدارس، فاصله اجتماعی دانش آموزان، تهویه، نظافت و واکسیناسیون خانواده دانش آموزان مد نظر خواهد بود.

 

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان به نگرانی های برخی والدین در خصوص تزریق یا عدم تزریق واکسن کرونا اشاره داشت و تاکید کرد: اگر واکسن برای دانش آموزان در دستور کار قرار گیرد این واکسن یک واکسن تجربه شده که برای آنها امن باشد تزریق می شود هر چند کمیته علمی نوع واکسن و سن را مشخص و تایید خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.