گروه: اخبار استان خبر: 191266 / تاریخ انتشار : 1400/6/28 ساعت : 21:59

سرعت گیر های غیر استاندار "پل سوم بشار" بلای جان رانندگان+ تصاویر

نصب سرعت‌گیرهای بدون استاندارد بر روی پل سوم بشار یاسوج یکی از پر تردد ترین نقاط مرکز استان موجب اعتراض بسیاری از شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،  سرعت‌گیر واژه ای است که در بحث ترافیک شهری بسیار شنیده می ‌شوند و به‌ عنوان ابزاری برای کاهش سرعت در معابر شهری پر تردد نصب می‌شود، شهر یاسوج به عنوان مرکز و پر جمعیت ترین شهر استان کهگلیویه و بویراحمد بیشترین تعداد نصب این شرعت گیرها را نسبت به دیگر شهر های استان دارد.

در نصب بسیاری از این سرعت گیر ها استانداردهای لازم رعایت نشده بلکه سبب افزایش تصادفات و اختلال در ترافیک  و نهایتاً به ابزاری ناکارآمد در شهر تبدیل شوند.

پل سوم بشار که  متصل کننده بلوار شهید اورنگ به منطقه نقار خانه شهر یاسوج محسوب می شود و از مهمترین و پر تردد ترین جاده مواصلاتی در مرکز استان به شمار می شد .

این منطقه از شهر یاسوج با معضل سرعت گیر های غیر استاندار مواجه است که استاندار های لازم را داراست و نه تابلوی که نشان دهد در این نقطه سرعت گیر وجود دارد نصب شده است.

 نصب این سرعت‌گیرهای بدون استاندارد بر روی پل سوم بشار  در شهر یاسوج، موجب اعتراض بسیاری از شهروندان شده است.


 

با توجه به گردشگر پذیر بودن شهر یاسوج مسافران و گردشگرانی که برای بار نخست در این مسیرها قرار می‌گیرند، به دلیل آشنا نبودن با وضعیت مسیر، متحمل خساراتی در وسایل نقلیه شان می‌شوند.

ارتفاع این سرعت ‌گیرها به هیچ وجه استاندار نبوده به به بدترین وجه ممکن طراحی و اجرایی شده حتی هیچ گونه تابلوی که نشان دهد در این نقطه سرعت گیر وجود دارد نصب نشده است، که این موضوع اصلاً زیبنده شهر گردشگری و تروریتس پذیر یاسوج نیست.

از مضرات این نوع سرعت گیرهای نصب شده بر روی پل سوم بشار  می ‌توان به تأثیر منفی به آسیب دیدن جلوبندی، سیستم ترمز و کلاچ خودرو های عبوری همچنین  افزایش تصادفات جلو به‌عقب براثر ترمز ناگهانی اشاره کرد.

اگر چه نصب سرعت‌گیر باید موج رعایت نکات ایمنی و کاهش تصادفات در یک محور شود اما عدم نصب سرعت گیر استاندار خود می تواند مهمترین عامل در بروز حادثه  شود.

 

حال سوال این است مسئولیت ایجاد سرعت ‌گیرها بر عهده چه کسی است و دلیل نصب این نوع سرعت گیر بدون رنگ آمیزی، غیراستاندارد و بودن داشتن تابلو در این مسیر برای چیست؟
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛
 

 
 
 
 انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.