گروه: اخبار استان خبر: 191259 / تاریخ انتشار : 1400/6/28 ساعت : 10:54

واکنش نماینده گچساران و باشت به رد صلاحیت شهردار دوگنبدان/ این تذهبون؟!

حسینی پور نوشت:اگر واقعا ًمسائل سیاسى بر تصمیمات حاکم نبوده است، چرا با مدیرى که حکم شلاق داشت، وتخلفاتش گوش فلک را کر کرده بود، کوچکترین برخوردى ننمودند؟!.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ سیدناصر حسینی‌پور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در مطلبی درخصوص رد صلاحیت شهردار دوگنبدان نوشت:

بسم تعالی
در بحث رد صلاحیت شهردار دوگنبدان و حواشی و مطالب پیرامون آن نکاتی را به مردم عزیز شهرم و اعضای محترم شورای تأمین استان و شهرستان عرض می‌نمایم.


اینجانب معتقدم درصد بالایى از این اقدام سیاسى است و تصمیم‌گیرندگان، در این مورد تدبیر لازم را به کار نبسته‌اند.


اکثریت اعضاى محترم شوراى شهر دوگنبدان در یک فضاى آرام و منطقى، جناب شهردار را ابقاء نمودند و بعد از این تصمیم، یک فضاى بسیار خوب و آرام برای خدمت، بر شهر حاکم شد؛ به‌طوری که همه اعضاى محترم هفت نفره شورا، در کنار یکدیگر همکارى و همدلی لازم را با جناب شهردار مبذول داشتند و دارند، نمی‌دانم تصمیم‌گیرندگانِ بعضاً سیاسى و امنیتى چه اصرارى دارند، که فضاى آرام شهر ما را امنیتى کنند؟!


شهردار تأیید نگردید، چهار نفر از اعضاى شورا اصرار بر مصوبه خود دارند، که آن نیز باید روال قانونى خود را طى کند، اگر نیم‌کاسه‌اى زیر کاسه نیست، چرا رئیس محترم شوراى شهر را، احضار و تأکید می‌نمایند که چرا اصرار بر مصوبه خود دارید؟! آیا این غیر از این است که با این اقدامات غیرمعقول و نسنجیده، التهاب و تنش را در این دو شهرستان دو چندان می‌کنند؟!


اگر واقعا ًمسائل سیاسى بر تصمیمات حاکم نبوده است، چرا با مدیرى که حکم شلاق داشت، وتخلفاتش گوش فلک را کر کرده بود، کوچکترین برخوردى ننمودند؟!


چرا به سراغ پتروشیمی گچساران، آقایان ح، ش، الف، گ، پ، ر، ک، و… که میلیاردها تومان پول بی‌زبان بیت‌المال مسلمین و حق مردم مظلوم گچساران و باشت را چپاول نمودند و هنوز می‌نمایند و شخصأ به عنوان عضو کمیسون اصل نودم قانون اساسی، طرح تحقیق و تفحص از پتروشیمی را کلید زده‌ام، نرفتید و نمی‌روید؟! لابد ما دو نوع فساد داریم؛ فساد خوب و فساد بد. چرا هیچ یک از اعضای محترم شورای تأمین و نماینده سابق و مدعیان دروغین حق و حقوق مردم گچساران و باشت نپرسیدید که با وجود هزاران جوان تحصیل کرده بیکار که شرح زندگی خیلی از آنها یک روضه مجسم است، غیربومی‌ها بیش از ۷۰ درصد پتروشیمی گچساران را به اشغال خود درآورده‌اند؟!


یکه‌تازى و بی‌عدالتى و ستم به نیروهاى ولایى در شرکت نفت و گاز و آموزش و پرورش به حدّى است که به این نیروها، به عنوان اجنبى نگاه می‌کنند، ولى مسؤلین امنیتى و سیاسى به راحتى از کنار جفاهاى محرز آنها گذشتند و می‌گذرند، این تذهبون؟!


چرا در مرکز استان به سراغ مدیرانی نرفتید که به دور از آزمون و معیارهای قانونی، صدها نفر از بستگان و دوستان و هم کیشان و هم‌طایفه‌ای‌های خود را به کار گرفتند، ولی متاسفانه آقایان مسئول به راحتی از کنار بگارگیری‌های سلیقه‌ای و فامیلی و باندی گذشتند و بعضأ مورد تحسین قرار می‌گیرند؟!

 

اگر موضوع شهردار دوگنبدان سیاسى نیست، چرا دو روز قبل از ابلاغ نامه رسمی اداره کل اطلاعات، به حراست استاندارى، بعضى از افراد بى‌تعهد، ماجراجو و عقده‌ای، اعلام نمودند، که بعد از ظهر روز پنج‌شنبه، نامه اداره کل اطلاعات، به حراست استاندارى اعلام می‌شود، و همین‌طور هم شد. آیا این ارتباطات برای منافع و آبروی مردم خطرناک نیست؟!


من البته با شناخت از شیطنت‌های شکست‌خوردگان سیاسی و بی‌تقوایی‌های حامیان آن‌ها در سیستم‌ امنیتی و دشمنی‌هایی که با من وجود داشته و دارد، تمایل نداشتم جناب شهردار در این دوره ابقاء شوند، و لذا مخالفت خودم را رسمأ اعلام نمودم و قصد داشتم از خدمات ایشان در مرکز استان و یا تهران استفاده شود، و فرد دیگری شهردار شود، اما برای رأی و نظر شورای شهر دوگنبدان احترام قائل شدم.


اصلأ ایشان ایرادی هم داشته باشد، همه ما دچار ایراد و اشکال و خطا هستیم، آبروی مؤمن بالاتر از خون اوست. چرا در هنگام تصمیم شورای شهر دوگنبدان، برای ابقاء ایشان، تذکر و اخطار ندادید که نامبرده مشکل دارد و این امر انجام نشود؟!


در این روزها بر اساس همین تصمیم عجولانه و سیاسیِ موضوع شهردار، چه توهین‌ها و تهمت‌ها و ناسزاهایی که در فضای رسانه‌ای علیه ما روا نداشتند و نمی‌دارند! البته من با توهین و فحش و ناسزاگویی از سوی نظامیان بعثی از العماره تا الرّشید و از تکریت تا الرّمادیه آشنایی دارم و مأنوسم و بدون توجه به این‌ها به تکلیفم عمل می‌کنم؛ چرا که شیرمردان قدیم می‌گفتند: «فیل را نعل می‌کنند، پشه کوره در کنارش ویژ ویژ می‌کند.»


کلام آخر: اجرای این تصمیم در شرایط فعلی مطلقأ به نفع مردم دو شهرستان نیست.

سیدناصر حسینی‌پور
نماینده مردم شریف شهرستان‌های گچساران و باشت

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.