گروه: اخبار استان خبر: 191231 / تاریخ انتشار : 1400/6/28 ساعت : 07:00
پیگیری سوژه های مردمی:

یک دهه وعده برای افتتاح یک پروژه راهسازی در دهدشت/بارسنگین ترافیکی و افزایش میزان تصادفات در جاده طولیان+تصاویر

پروژه تعریض و بهسازی جاده دهدشت_طولیان بعد از یک دهه هنوز در میان وعده های مسولان حوزه راهداری سرگردان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس توسعه محور های ارتباطی یکی از راه های پیشرفت هر استانی محسوب می شود و استان کهگیلویه و بویراحمد نیز برای پیشرفت مستلزم همت مضافت مسولان در این خصوص است.

یکی از مسیر های غیر استاندارد در استان کهگیلویه وبویراحمد، جاده دهدشت طولیان است که با توجه به وضعیت نامناسب این جاده، عملیات تعریض و بهسازی جاده دهدشت_ طولیان با گذشت بیش از ۱۰ سال از همچنان در پیچ و تاب اما و اگرها مانده است و می طلبد مسولان استانی و شهرستان سریعتر در رفع موانع جهت بهسازی و تعریض این مسیر ارتباطی همت گمارند.

 با افتتاح جاده دهدشت یاسوج (باغچه سادات _ جلیل)، این مسیر به یکی از پرتردترین راه‌های شهرستان کهگیلویه تبدیل کرده  که حجم بار ترافیکی زیادی را  تحمل می کند.

بازدیدهای مکرر مسؤلان استانی و شهرستان  فقط در حد حرف در خصوص پایان بلاتکلیفی پروژه و آغاز راه ایمن بوده اما در عمل تغییر در پیشرفت کاری به چشم نخورد است.

این پروژه در این بیش از یک دهه انواع و اقسام مشکلات را به خود دیده، حذف و اضافه هم داشته و با اینکه مسئولان مختلف طی این مدت جابجا شده، اما حالا بعد از سالها چشم انتظاری بخشی از این محور بصورت غیر اصولی بازگشایی شد.

 اگر روزانه از این مسیر تردد داشته باشیم متوجه خواهید شد که اداره متولی تاکنون نتوانسته است برخورد جدی و قانونی با پیمانکاران این جاده داشته باشد  و هم چنان با ضعف پیمانکاران وبی خیالی اداره کل این جاده وضعیت نامناسبی دارد.

این در حالی است که وقوع چندین فقره تصادف منجر به فوت در این جاده نیز تاکنون نتوانسته است دل مسئولان استانی و شهرستانی را برای رسیدگی به این مشکل  به رحم آورد و برای کاهش خطرات آن دست به کار اساسی شوند.

رئیس پلیس راه دهدشت در این خصوص گفت: بار ترافیک روی این مسیر زیاد است و مدام شاهد تصادفات منجر به فوتی در این مسیر هستیم.

عابدی افزود: نامه نگاری جهت اجرای علائم و رفع نقاط حادثه خیز این محور انجام شده که منتظر نتیجه این امر هستیم.

وی تصریح کرد: رانندگان خصوصا در شب هنگام تردد از این جاده دقت کرده و با سرعت  مطمئنه رانندگی کنند تا از تصادفات و خسارات منجر به فوتی جلوگیری شود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.