گروه: اخبار استان خبر: 191166 / تاریخ انتشار : 1400/6/27 ساعت : 07:08
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

خودکفایی در ساخت واکسن کرونا متاثر از تفکر دفاع مقدس است/نباید با ساده انگاری و عادی انگاری با سلامت مردم بازی کرد

فرماندار کهگیلویه گفت:در جنگ تحملی مشکلاتی داشتیم اما خودمان به سمتی رفتیم که خودکفا شدیم و امروز نیز با همین تفکردر حوزه سلامت و در درمان و پیشگیری و ساخت واکسن کرونا کمک کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرماندار کهگیلویه کارها و اقدامات مقابله با کرونا در این شهرستان را قابل تقدیر دانست و گفت: همدلی و همکاری همه مسئولان و رسانه در کاهش آمار موثر بوده است.

دارا کریمی نژاد افزود: امروزه در جامعه با اخبار مایوس کننده و سیاه نمایی از طرف بخشی از افراد به ظاهر روشنفکر، نا امیدی به جامعه القا می شود.

وی تصریح کرد:روشنفکر کسی است که ماحصل جامعه را ببیند و نقد کند  و برای آن راه‌حل و امید آفرینی برای جامعه تجویز کند.

کریمی نژاد بیان داشت: اکنون در جامعه کار به جایی رسیده که هرکس برای خودش شروع به سیاه نمایی می کند، و همیشه کوچکترین کار کشورهای دیگر برای بزرگ نمایی کرده و کارهای بچه های خودمان کمتر دیده می شود.

وی با اشاره به اینکه باید جهانی بیندیشیم، بومی عمل کنیم و ایرانی بیاندیشیم و  منطقه ای عمل کنیم عنوان کرد: ما از تمام تجارب شخصی، رسانه ها و کشورها دیگر استفاده کنیم و آن چیزی که مفید است استخراخ کرده و در شهرستان اجرای کنیم.

فرماندار کهگیلویه گفت:در جنگ تحملی مشکلاتی داشتیم اما خودمان به سمتی رفتیم که خودکفا شدیم و امروز نیز با همین تفکردر حوزه سلامت و در درمان و پیشگیری و ساخت واکسن کرونا کمک کرد.

کریمی نژاد افزود: جزو معدود جوامعی هستیم که خدمات بهداشتی و درمانی در روستاها ارائه می‌شود و زیرساخت ها در حوزه بهداشتی و عشایری نیز در شهرستان مناسب است.

کریمی نژاد خاطرنشان کرد: مردم را آگاه کنیم تا جهت اجرای واکسیناسیون اقدام کنند نباید با ساده انگاری و عادی انگاری با سلامت مردم بازی کرد.

کریمی نژاد با اشاره به اینکه باید از این به بعد برای  ارائه خدمات کارت واکسناسیون همراه داشته باشیم، بیان داشت: بانکها، مراکز خدمات رسانی همه ملزم به این کار هستند و کسانی که کارت ندارند جز اینکه مشکلی بوده که واقعا نتواستند واکسن دریافت کنند بدون کارت ارائه خدمات مقدور نباشد.

وی گفت: با فرهنگ سازی این فرصت با همه داده خواهد شد که با  درونی کردن ارزش ها و مقابله با هنجارها این فرهنگ از طریق رسانه ها، سازمان تبلیغات و صدا وسیما می توان در بین مردم این فرهنگ سازی نهادینه کرد و شهرستان را در مقابل پیک های بعدی کرونا واکسینه کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.