گروه: اخبار استان خبر: 191072 / تاریخ انتشار : 1400/6/24 ساعت : 23:41
در ستاد کرونای کهگیلویه مطرح شد؛

عدم واکسیناسیون؛ تهدید علیه بهداشت عمومی است

رئیس شبکه درمان و بهدشت کهگیلویه گفت: تنها راه برای مقابله با ویروس کرونا در کنار واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مقید بودن تک تک افراد برای رعایت پروتکل‌ها و تشویق یکدیگر به این موضوع است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رییس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه  در نشست ستاد کرونا این شهرستان گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که از  روزهای گذشته قله موج پنجم کرونا در در این شهرستان شکسته شده و روند نزولی را در موارد تست‌های کرونا مثبت و بستری شاهدهستیم.

 

محمدطاهر طیب زادگان افزود: موج پنجم شدید ترین موج کرونا تاکنون بوده، و با توجه به حجم بالای بیماران و بسترها حوزه درمان فکر نمی کرد بتواند تاب آوری داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: مطمئنا این روند نتیجه تلاشهای شبانه روزی کادر درمان و بهداشتی و تلاش برای  واکسیناسیون عمومی بوده است.

 

طیب زادگان ادامه داد: حفظ روند نزولی یا افزایش دوباره موارد بیماری به میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی  به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی دارد.

 

وی با اشاره به سوری بودن محدودیت های کرونایی اعمال شده، عنوان کرد: در عبور از شهرستانی به شهرستان دیگر با پلاک غیر بومی کسی سراغ نمی گرفت از کجا آمده‌ای و به کجا می روی.

---

این مسئول با اشاره به اینکه طبق تجربیات گذشته پیک ششم از آوخر مهر احتمال شیوع آن دور از ذهن نیست، گفت: تنها راه برای مقابله با ویروس کرونا در کنار واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مقید بودن تک تک افراد برای رعایت پروتکل‌ها و تشویق یکدیگر به این موضوع است.

 

طیب زادگان با بیان اینکه ۱۰۸ نقطه در شهرستان کهگیلویه به امر واکسیناسیون اختصاص یافته است گفت: از نظر تزیق مشکلی وجود ندارد و قادر به تزریق بیش از چهار هزار دز واکسن در یک روز هستیم.

 

وی امار واکسیناسیون در شهرستان را ۵۱ درصد اعلام کرده و بیان داشت:  در اوایل طرح استقبال خوبی انجام می گرفت اما با تبلیغات منفی صورت گرفته  این روند  در شهرستان کاهش یافته است.

 

طیب زادگان با گلایه از برخی دستگاه‌های اداری گفت: برخی ادارات تاکنون در جلسات ستاد کرونا شرکت نمی کنند، و از غایبان همیشکی هستند.

---

وی تصریح کرد: انتظار داریم دستگاه های خدمات رسان و دیگر نهادها به صورت ویژه وارد میدان شده و در امر واکسناسیون ما را یاری کنند.

 

طیب زادگان تصریح کرد: درصد واکسیناسیون فرهنگیان پایین بوده و در این مدت کم تا بازگشایی مدارس تدابیری اندیشیده شود که هم معلمان و اولیای دانش اموزان بدون ارائه کارت واکسناسیون خدماتی داده نشود.

 

وی گفت : صنعت و معدن تجارت با ضرب‌الاجل دادن به کسبه، انها را موظف کنند که کنار جواز کسب حتما کارت واکسناسیون داشته باشند.

 

طیب زادگان افزود: در بازرسی ها حتما ارائه کارت واکسیناسیون برای کسبه الزامی بوده و اگر نداشته باشند به عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شده به مراجع بالاتر برای تشکیل پرونده معرفی می شوند.

 

معاون شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه نیز در این نشست گفت:  با توجه به بسیج امکانات شبکه درمان  اگر شهروندان همکاری کنند امر واکسناسیون در سه روز  انجام خواهد شد.

---

لطف الله افروشته افزود: باید بمباران تبلیغاتی در سطح شهر و استان برای واکسیناسیون  صورت گیرید و به تبلیغات جزیی اکتفا نشود چرا که اگر  این تبلیغات مداوم باشد کسانی که در خصوص واکسیناسیون مقاومت می کنند اثر گذاشته و نظرات تغییر خواهد کرد.

 

امام جمعه دهدشت در این نشست نیز با اشاره به اینکه چه عواملی موجب شده است که مردم به سمت واکسن نروند گفت: درمسئله فرهنک دچار مشکلاتی هستیم و نیاز به یک کار روانشتاختی در سطح جامعه است.

 

 

حجت‌الاسلام علی وحدانی فر افزود: دچار چندگانگی فرهنگی هستیم و  تا زمانی که مشکل حل نشود کشور هزینه های زیادی را متحمل خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: هر کجا امکان باشد پپای کار هستیم و مساجد  مصلی ها را در اختیار کادر بهداشت قرار می دهیم.

 

وحدانی فر بیاد داشت:  نباید  ایثار و مجاهدت های کادر درمان فراموش کنیم و تلاش‌هایی که انجام می شود را  توسط عده ای گوشی بدست ها در بیمارستانی که ظرفیت محدودی دارد سریع عکس گرفته و رسانه ‌ای می کنند زیر سوال برد.

 

وی تصریح کرد: زمانی که در کشور و حتی استان مشکل سرم بود کسی نپرسید چگونه است در دهدشت و بیمارستان امام خمینی  مشکل وجود ندارد و حتی برای شهرستانهای دیگر از اینجا خرید سرم انجام می شد. اینها را ببینیم و تشکر کنیم  اما برخی ها رعایت نمی کنند نمی‌کنند و این جفا است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.