گروه: اخبار استان خبر: 191069 / تاریخ انتشار : 1400/6/24 ساعت : 15:52
مدیر عامل شرکت مخابرات استان در گفتگو با صبح زاگرس خبر داد:

ارتقاء تکنولوژی سیستم اینترنت در یاسوج

مدیر عامل شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیستم اینترنت یاسوج در حال ارتقاء تکنولوژی است و برای حل مشکلات اینترنت نیاز به صرف زمان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تعدادی از شهروندان در سرآبتاوه یاسوج از مشکلات  دسترسی به اینترنت گلایه داشته و عنوان کردند: در سرآبتاوه دسترسی به اینترنت وجود ندارد و در نبود آن امورات مختلف در بخش های گوناگون دچار اشکال می شود.

 

این شهروندان اظهار داشتند: برای دسترسی به اینترنت باید جست و جو کرد و یک مکان ثابت را پیدا کرد تا اینترنت در صفحه های تلفن همراه مشاهده شود.

 

در این رابطه شیوع کرونا در سال های گذشته سبب شد تا آموزش از طریق سامانه شاد دنبال شود اما  نبود اینترنت مشکلات مختلفی را برای دانش آموزان ایجاد کرد که امید می رود مسئولان ذی ربط و اپراتورها با تلاش و همت خود در جهت برقراری اینترنت پایدار برای دانش آموزان گام برداشته تا روند آموزش از طریق سامانه شاد با مشکل مواجه نشود.

 

مدیر عامل شرکت مخابرات استان در گفتگو با صبح زاگرس درخصوص مشکلات اینترنت در سرآبتاوه یاسوج و همچنین آخرین اقدامات برای حل مشکلات اینترنت در مناطق دور افتاده استان گفت: سیستم اینترنت یاسوج در حال  ارتقاء تکنولوژی است  که این موضوع سبب می شود برخی سایت ها در یک الی الی دو روز خاموش شوند و تا پهنه بندی و بروز رسانی جدید به زمان نیاز است.

 

امیری با بیان اینکه حوزه سررود جنوبی  در حال ارتقا دادن تکنولوژی آن هستیم و این موضوع سبب برخی مشکلات در شبکه می شود، ادامه داد: برای حل مشکلات اینترنت مجری شبکه وزارت ارتباطات است اما شرکت ایرانسل، رایتل، همراه اول برای حل مشکلات اینترنت در حال تلاش است و این مشکلات تنها بر عهده مخابرات نیست.

 

وی به برقراری اینترنت همه روستاهای بالای 20 خانوار اشاره داشت و گفت: با برقراری اینترنت در روستاهای بالای 20 خانوار شاهد مشکلاتی در حوزه شاد نخواهیم بود اما تلاش این است با تامین تکنولوژی  روستاهایی که در اینترنت مشکلاتی دارند، مشکلات آنها حل شود.

 

امیری بیان کرد: در هر کجا که نیاز به برقراری اینترنت باشد زیرساخت آماده است و برای این موضوع نیاز به پهنای باند است در این رابطه پهنای باند در زیلایی، دیشموک، قلعه ممبی، مارگون و لوداب ادامه پیدا کرده است.

 

وی در پایان افزود: زیرساخت ها در کاکان بویراحمد، باشت، چرام، دیل گچساران در حال آماده شدن است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.