گروه: اخبار استان خبر: 190918 / تاریخ انتشار : 1400/6/22 ساعت : 10:24
در پی آتش سوزی منطقه گل سرخ روستای مونه صورت گرفت:

حمله پلنگ به فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی لنده در کوه سفید+جزئیات

در پی آتش سوزی منطقه گودسرخ کوه سفید از توابع بخش موگرمون در شهرستان لنده یک قلاده پلنگ به فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی لنده حمله کرد.

ذبیح الله محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس، با اشاره به وقوع آتش سوزی در منطقه گود سرخ کوه سفید در شهرستان لنده گفت: شامگاه روز گذشته و در پی گزارشی مبنی بر آتش سوزی منطقه گود سرخ کوه سفید از توابع بخش موگرمون در شهرستان لنده ماموران منابع طبیعی و یگان حفاظت این شهرستان به همراه نیرو‌های دیدبان و مردمی برای اطفای حریق در مراتع و درختان این منطقه اعزام شدند.

وی افزود: در پی این آتش سوزی بیش از ۲هکتار از مراتع و درختان طمعه حریق شدند که با حضور به موقع نیروی منابع طبیعی و مردمی از گسترش آتش سوزی جلوگیری شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: پس از اطفای کامل حریق نیرو‌ها برای پایش منطقه به دو گروه تقسیم شدند که به تاریکی شب مواجه شدیم و من و ۴نفر از نیرو‌های اداره به سمت جنوب شرقی محل آتش سوزی رفتیم و فرمانده یگان حفاظت اداره و ۴نفر دیگر از نیرو‌های مردمی به سمت جنوب غربی محل آتش سوزی حرکت کردند که مورد حمله پلنگ واقع شدند.

وی افزود: پس از حمله پلنگ به فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان لنده و یکی دیگر از نیرو‌ها با سروصدا کردن و فرار به سمت خودرو با چراغ قوه و نور گوشی مسیر زیادی را طی کردن و از قلمرو پلنگ خارج شدند.

محمدی گفت: در این حمله هیچ کدام از نیرو‌ها آسیب ندیدند و با فرار به موقع از حمله پلنگ در‌امان ماندند و آتش سوزی پس از ۷ساعت تلاش کنترل و مهار شد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.