گروه: اخبار استان خبر: 190571 / تاریخ انتشار : 1400/6/15 ساعت : 10:01

در سازمان نظام مهندسی استان چه خبر است؟/ معاش مهندسان زلزله سی سخت زیر تیغ بی خیالی مسئولان

با تسلیم شدن شهر سی سخت در مقابله با زلزله ، 80 مهندس پای کار نوسازی این شهر آمدند تا با بی خیالی نظام مهندسی معاش طراحان و ناظران ساخت دنا زیر تیغ بی خیالی باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نظارت، استفاده از سازندگان ذیصلاح در ساخت  و بررسی فرایند ساخت ساختمان ها بخشی از وظایف سازمان های نظام مهندسی است که بنظر می رسد با توجه به هدر رفت انرژی، معماری بی در و پیکر شهر و دم خروسی که در زلزله سی سخت بیرون زد تا حدودی در کهگیلویه و بویراحمد به فراموشی سپرده شده است.

 

زلزله دنا رونمایی بدی از وضعیت ساخت و ساز ها در این شهرستان داشت به گونه ای که  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تخریب برخی از منازل نوساز و تازه ساخت در زلزله سی سخت اظهار نگرانی و تاسف کرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان همچنین با ابراز گلایه از نظارت در ساخت و ساز های شهر سی سخت ابراز داشت :خانه‌ای را دیده‌ام که ناظری از آن بازدید نکرده، اما امضای ناظر پای آن است .

 

اینها تنها بخش های کوچکی از وضعیت نظام مهندسی ساختمان در استان است و مهندسان هم از این سازمان در کهگیلویه و بویراحمد گلایمند هستند.

 

پیشتر صبح زاگرس از ابراز گلایه مهندسان در شهر سی سخت خبر داده بود و نوشت: بیش از 30مهندس طراح و ۵۰ ناظر ساختمان پای طراحی ها و نظارت برساختمان های زلزله زدگان سی سختی آمدند و شبانه روز به فعالیت پرداختند تا بعد از بالغ بر 7 ماه همچنان مطالبات این مهندسان که متولی آنها سازمان نظام مهندسی در کهگیلویه و بویراحمد است بر زمین بماند.

 

این مهندسان شبانه روز پای کار زلزله سی سخت آمدند و در این مدت بالغ بر 700 نقشه ساختمان را  طراحی و کار نظارت بر ساختمانها را انجام دادند تا بی توجهی و بی خیالی نظام مهندسی به زیر مجموعه هم به عملکردش اضافه شود.

 

وقتی به سراغ نظام مهندس استان رفتیم تا در رابطه با این مطالبه مهندسان از آنها پیگیری کنیم دریافتیم زلزله سی سخت تنها بخشی از نتیجه بی خیالی مسئولان در این سازمان است چرا که مسئولان سازمان عنوان کردند پاسخی در رابطه با این اهمال نداریم و رسانه ها می توانند هر آنچه که دوست دارند منتشر کنند،در حالی که این پاسخ نمی تواند معاش این مهندسان را تامین کند .

 

سی سخت در برابر زلزله تسلیم محض شد ، برخی از مهندسان و ناظران پای کار نوسازی این شهر آمدند تا بگویند مهندسان ساخت در کنار مردم هستند، اما بعد از ماه ها معاش این مهندسان زیر بار بی توجهی مسئولان نظام مهندسی استان آوار شده و مشخص نیست چرا نظام مهندسی نمی خواهد پاسخگوی مطالبات این عزیزان باشد، سوالی که صبح زاگرس تا براورده شدن حقوق این عزیزان از مسئولان مطالبه خواهد کرد و آماده درج پاسخ سازمان نظام مهندسی به 80 مهندس زلزله دنا است.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.