گروه: اخبار استان خبر: 190503 / تاریخ انتشار : 1400/6/13 ساعت : 13:32
مدیر کل کمیته امداد در گفتگو با صبح زاگرس:

کمبود اعتبارات و مصالح ساختمانی اتمام خانه های مددجوی را به تعویق انداخت

مدیر کل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشکلات سیمان و ماسه و همچنین دستمزد سبب شد تا اتمام کار 100 واحد مسکونی مدد جویان زلزله سی سخت تا پایان تیرماه انجام نشود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه  چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

 

این زلزله سبب وارد آوردن خسارات و آسیب های مختلفی به منازل مسکونی، اماکن گردشگری، مدارس، سازمان ها و ارگان ها شد، در همان ابتدای زلزله نیروهای امدادی ، هلال احمر، بسیج، سپاه و نیروی انتظامی، ارگان های دولتی برای کمک رسانی به زلزله زدگان حاضر شدند

 

با گذشت 7 ماه از زلزله سی سخت، ساخت و سازها در شهرستان زلزله زده دنا همچنان ادامه دارد هر چند برخی گلایه ها از کمبود اعتبارات برای ادامه ساخت و ساز، همچنین حوزه مصالح وجود دارد.

 

در این راستا بخش های مختلف شامل مدارس، اماکن گردشگری، منازل مسکونی، توجه به خسارات بخش کشاورزی و اقشار کم درآمد متحمل خسارت شدند.

 

یکی از بخش هایی که در اثر زلزله در شهرستان  دنا به دلیل مشکلات اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرند مددجویان و اقشار کم در آمد این شهرستان است، این اقشار تحت پوشش کمیته امداد قرار داشته و باید خدمت رسانی به آنها در اسرع وقت مورد توجه قرار گیرد تا فشار و مشکلات ناشی از زلزله کمتر بر دوش آنها سنگینی کند.

 

 

در همین رابطه مدیر کل کمیته امداد استان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت خدمت رسانی به مددجویان زلزله زده دنا گفت: در شهرستان دنا مددجویانی که منازل آنها  خسارت حداقلی و تعمیراتی داشته است، مبالغی به حساب آنها واریز شده است و این پرداخت بر اساس نوع و درصد خسارت است.

 

قباد مبشری با بیان اینکه آن دسته از مددجویانی که منازل آنها باید بازسازی کامل شود حدود 150 مورد است، گفت: حدود 90 مورد از منازل مددجویانی که نیاز به بازسازی کامل داشت سقف اجرا شده است و مابقی هم در مرحله دیوار چینی است.

 

وی به کمک معیشتی به زلزله زدگان مددجویان اشاره کرد و گفت: برای خانواره های مددجوی زلزله زده در مرحله اول 20 میلیون تومان در نظر گرفته شد این پرداخت با شرط پیشرفت در کار خواهد بود هر چند مواردی از این مبلغ پرداخت شده است.

 

مبشری افزود: برای هر خانوار مبلغ 30 میلیون تومان در نظرگرفته شده است که به صورت بلاعوض به آنها پرداخت خواهد شد.

 

مدیر کل کمیته امداد با بیان اینکه روند ساخت مسکن به صورت چند جانبه است که به تنهایی کمیته امداد نمی تواند اجرا کند، بیان کرد:  کمبود سیمان، ماسه و همچنین مشکلاتی در حوزه دستمزد و بنای ساختمان  سبب عدم تحویل 100 واحد مسکونی تا پایان تیرماه شد.

 

وی افزود:  کار توسط خانواده های مددجو ادامه دارد و کمیته امداد در بحث پیگیری شن و ماسه، صدور پروانه ها برای آماده شدن منازل مسکونی تا پایان شهریور الی مهر ماه تلاش و نقش حمایتی دارد تا این خانه ها  تحویل خانواده ها داده شود.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.