گروه: اخبار استان خبر: 190480 / تاریخ انتشار : 1400/6/13 ساعت : 07:30

توضیحات فرماندار دنا در خصوص آتش سوزی مراتع دنا/پناهی:همه دستگاه‌ها حضور به موقع داشتند/دادستان دنا: اشد مجازات برای عاملین آتش سوزی+تصاویر

آتش سوزی در مراتع و جنگل ای دنا واقع در منطقه دارشاهی دو روز پیش شروع شده است که طی چند مرحله خاموش و شعله ور شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پناهی فرماندار دنا در خصوص آتش سوزی رخ داده در مراتع و جنگل های دنا گفت: این آتش سوزی دو روز پیش در ۱۰۰۰ متر مربع ازجنگل های دنا رخ داد که طی چند مرحله با حضور مردم و منابع طبیعی و نیروهای بسیج و دهیاران خاموش شد.

 

وی افزود: امروز ظهر حدود ساعت ۱۲ مجددا آتش سوزی به دلیل وزش باد و خشک بودن مراتع شروع شد که تا پاسی از شب وجود داشت.

 

---

 

فرماندار دنا که تا پاسی از شب در منطقه آتش سوزی حضور داشته است گفت: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان به همراه رئیس منابع طبیعی دنا و نیروهای خود و محیط زیست و دهیاران و بسیج در منطقه حضور داشته اند که ماموران منابع طبیعی تا فردا در منطقه می مانند چرا که احتمال شعله ور شدن دوباره وجود دارد.

 

---

 

وی با اشاره به اینکه حجم آتش سوزی در حال حاضر مشخص نیست گفت: این آتش سوزی در منطقه "مِنکوه" و "محمدصادقی" و "تُمب بندون" دنا رخ، که عامل این آتش سوزی مشخص نیست.

---

پناهی گفت: حدود ۱۵دستگاه های دمنده نیز در منطقه وجود داد که ماموران با حضور شبانه در محل مراقب هستند که مراتع خاموش شده مجدد شعله ور نشوند.

 

 

دادستان شهرستان دنا نیز در این خصوص گفت:تمامی ادارات باید در مهار آتش سوزی نهایت همکاری را داشته باشند.

 

غریب پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دنا اضافه کرد: آتش در روستای دارشاهی دنا شروع اما آتش در پشت کوه های روستای دارشاهی به سمت مناطق معروف به تمب بندون و محمد صادقی همچنان شعله ور است.

 

---

 

وی در خصوص عمد یا غیر عمد بودن آتش سوزی گفت: فرض اینجانب بر عمدی بودن این آتش سوزی است و دستگاه قضایی با قوت و جدیت موضوع عمدی بودن و شناسایی عاملان این آتش‌سوزی را بررسی خواهد کرد و عاملان و مسببان را به اشد مجازات خواهد رساند.

 

---

 

دادستان شهرستان دنا تاکید کرد:برحسب قانون تمامی ادارات دولتی باید در مهار این آتش سوزی شرکت کرده و در صورت همکاری نکردن در مهار آتش سوزی با دستگاه مربوطه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.