گروه: اخبار استان خبر: 190439 / تاریخ انتشار : 1400/6/11 ساعت : 16:23

غذاهایی که نباید قبل از تزریق واکسن کرونا مصرف شوند

غذا‌هایی وجود دارند که توصیه می‌شود قبل از واکسیناسیون علیه کرونا آن‌ها را مصرف نکنید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  دکتر نیکیتا خارلوف متخصص گوارش روس اظهار کرد: لازم است قبل از واکسیناسیون علیه کرونا تغییراتی در رژیم غذایی ایجاد شود تا احتمال عوارض جانبی کاهش یابد.

به گفته او بسیار ضروری است که از خوردن شیرینی قبل از واکسیناسیون خودداری کنید؛ زیرا وقتی سطح قند خون بالا می‌رود، تحمل عوارض جانبی واکسن دشوار می‌شود.

این پزشک متخصص می‌گوید: شیرینی‌ها از جمله غذا‌هایی هستند که قبل از واکسیناسیون علیه کرونا ممنوع شده اند، زیرا باعث افزایش سطح قند در خون می‌شوند. 

نیکیتا خارلوفی اضافه می‌کند که این ممنوعیت شامل غذا‌های غنی از کربوهیدرات حتی غیر شیرین مانند سیب زمینی، فرنی و نان می شود  زیرا آن‌ها هم باعث افزایش سطح قند خون می‌شوند.

این پزشک توصیه می‌کند از خوردن میوه‌ها قبل از واکسیناسیون خودداری کرده یا آن‌ها را به نصف کاهش دهید. همچنین بهتر است از مصرف موز، انگور و هندوانه قبل و بعد از واکسیناسیون خودداری کنید، اما مصرف مرکبات ممنوعیتی ندارد.

او می‌افزاید: علاوه بر پرهیز از غذا‌هایی که باعث افزایش سطح قند خون می‌شوند، باید از مصرف غذا‌هایی که باعث ایجاد حساسیت می‌شوند نیز خودداری شود.

نیکیتا خارلوفی می‌گوید: شما نباید غذا‌های جدید میل کنید، بلکه باید فقط غذا‌هایی را که به آن عادت دارید بخورید.

این پزشک هشدار داد: پرخوری می‌تواند به طور جدی به سیستم ایمنی آسیب برساند؛ بنابراین، بهتر است چند روز قبل از واکسیناسیون علیه "کووید -۱۹" تغییرات لازم را در رژیم غذایی ایجاد کرده و دو هفته پس از آن که طی آن پاسخ ایمنی اولیه شکل می‌گیرد به این رژیم غذایی پایبند باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.