گروه: اخبار استان خبر: 190144 / تاریخ انتشار : 1400/6/4 ساعت : 16:26

المان های جدید یاسوج، شما را یاد چه می اندازد؟/یاسوجی ها نظرشان را با شهردار در میان بگذارند+ نظرات و عکس

شهروندان یاسوجی با انتقاد از المان های نصب شده در شهر یاسوج به بومی سازی این المان ها تاکید کردند و نظرشان را با شهردار این شهر در میان گذاشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هویت بخشی و زیباسازی فضای شهر 2 هدف اصلی طراحی المان ها در هر شهر محسوب می شوند، اهدافی که تاثیر گزاری خاصی بر هویت منطقه ای و تقویت روحیه شهروندار دارد.

 

اگر بخواهیم تعریفی از المان های شهری داشته باشیم باید اذعان داشت: المان های شهری عناصری هستند که می توانند به ارتقاء حس آن مکان و هویت شهروندان  داشته باشد و به انواع المان های نمایشی، بیانی و عملکردی تقسیم می شوند.

 

گاهی المان ها می توانند بهترین گزینه برای مسیر یابی و آدرس دهی باشند به گونه ای که این موضوع با گذشت و تغییر المان های زیادی در شهر یاسوج همچنان برای حتی نسلهای جدید یک آدرس محسوب می شوند  و به تاریخ شهر تبدیل شده است .

 

شهرداری شهر یاسوج در اقدامی که خود آن را فرهنگی و هنری قلمداد می کند با اجرای نخستین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی در این شهر 14 اثر هنری را که هنرمدان سراسر کشو خالق آنها بودند برای نصب در میادین و بلوارهای پایتخت طبیعت ایران انتخاب کردند.

 

با نصب تعداد از المان ها در شهر یاسوج آنگونه که برخی از شهروندان مطرح می کنند نه پیام خاص و نه القاء کننده مطلب خاصی به بیننده نمی باشند و گاها زیبایی طبیعی پایتخت طبیعت ایران را هم از شهر ربوده اند.

 

شهروندان یاسوجی در انتقاد به این حرکت شهرداری تاکید کردند: شهرداری علاوه بر اینکه این المان های بدون مفهوم را از میادین و بلوارها جمع کند بومی سازی را در نصب المان ها و مجسمه ها در اولویت قرار دهد .

 

شهروندان یاسوجی با انتشار کامنت در زیر این گزارش می توانند درخواست هایشان را در این رابطه از طریق رسانه صبح زاگرس با شهردار یاسوج در میان بگذارند.

 

المانهای نصب شده در شهر یاسوج را می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید.

 

 
 
 
 


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 5 نظر
محمد قلی
1400/6/4 - 16:27
خدایی شهرداری خوش هم نونه چه ساخته
rateup 1
 ratedown 0
سرافراز
1400/6/4 - 16:28
از میدان کموتر قشنگترین
rateup 1
 ratedown 0
جعفر
1400/6/4 - 16:30
خدایی این آهنا رو بدادین اون مردم بدبخت سی سخت تا داخل ساختمون ازش استفاده می کردن
rateup 0
 ratedown 0
ایرانی
1401/1/6 - 20:51
بدبخت یعنی چی؟مودب باش
rateup 0
 ratedown 0
میدان کوهنورد
1400/6/4 - 16:33
چه ربطی دارن این آهنا وقعا ما لریم هزاران فرهنگ و هنر داریم حداقل یه چیزی می ساختین که به فرهنگ مردم هم بخوردی . دستتون درد نکنه ولی واقعا نمیشه گفت المان های خوبی هستن
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.