گروه: اخبار استان خبر: 190110 / تاریخ انتشار : 1400/6/4 ساعت : 07:35
تداوم وضعیت قرمز کرونا کهگیلویه؛

نفس های کهگیلویه به شماره افتاد/اورژانس دهدشت اورژانسی شد

اورژانس دهدشت به عنوان خط مقدم و اولین مکان مراجعه کنندگان بیماران کرونایی در وضعیت اورژانسی قرار دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بیش از یک سال ونیم است که ویروس منحوس کرونا وارد کشور شده و تا کنون ۴ پیک خطرناک آن را پشت سر گذاشتیم اما طی هفته‌ های گذشته  ورود نوع جدیدی از کرونا به نام دلتا، با قدرت سرایت بالا و کشندگی زیاد در جامعه در حال گسترش است. متاسفانه در سایه بی‌توجهی و عادی انگاری سایه این بیماری، وحشی تر از همیشه این روزها در حال رکورد زنی در آمار ابتلایان و بستری‌ها هستیم.

 

آمار مبتلایان ویروس کرونا در  کهگیلویه روز به روز در حال افزایش است و به گفته رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا به بیمارستان امام خمینی ره دهدشت مراجعه می کنند.

---

با ورود موج پنجم  جهش یافته ویروس کرونا  و روند طولانی تر شدن مدت بیماری نسبت به پیک های گذشته، ظرفیت تنها بیمارستان سه شهرستان کهگیلویه، لنده و چرام به سرعت در حال تکمیل شدن است و بیماران در راهروها در حال بستری شدن هستند. 

این موضوع موجب فرسایش توان پرسنل بیمارستان شده است. اما در حال حاظر با تمام توان و امکانات موجود به بیماران خدمات ارائه می دهند.

مسؤلان شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه  به مردم هشدار داده اند و می‌گویند اگر افزایش مبتلایان به همین صورت تداوم داشته باشد روزهای  فاجعه باری را در پیش خواهیم داشت.

---

این در حالی است که تجمعات کرونایی  در برخی از مناطق شهرستان کهگیلویه از جمله دیشموک همچنان بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دارد و زحمات کادر درمان و مجموعه شبکه بهداشت و درمان را در مقابله با این ویروس مرگبار را بیشتر می‌کند.

 

فرماندار کهگیلویه نیز خروج این شهرستان از شرایط قرمز کرونایی را نیازمند همکاری عموم مردم در رعایت حداکثری دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی می داند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه نیز با بیان اینکه در مقایسه با پیک‌های قبلی موارد بستری به شدت در حال افزایش است، گفت:تلاش همه ما برای کاهش مرگ و میر و موارد بستری است،  و روزانه با صد بیمار، بستری موقت در این شهرستان روبرو هستیم.

محمدطاهر طیب زادگان افزود: در بستری موقت بیمار با مراجعه به مراکز درمانی دارویی دریافت کرده و مراقبت بعدی در منزل صورت می پذیرد.

---

وی تجمعات و دورهمی‌ها را همچنان کانون شیوع کرونا دانست، و تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم در خانه بمانند و به توصیه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک عمل کنند.

 

 انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.