گروه: اخبار استان خبر: 190105 / تاریخ انتشار : 1400/6/3 ساعت : 12:44
دبیر اجرایی هیئت نظارت انتخابات شوراهای استان در گفتگو با صبح زاگرس؛

شورای تامین کشور پرونده پارلمان یاسوج را بررسی کرد/ آخرین وضعیت شورای شهر یاسوج؟

دبیر اجرایی هیئت عالی نظارت انتخابات شوراهای استان کهگیلویه و بویراحمد از آخرین وضعیت ابهام و احتمال ابطال انتخابات پارلمان یاسوج خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دو ماهی از اعلام نتایج انتخابات شورای شهر در یاسوج می گذرد اما همچنان به دلیل عدم تعیین تکلیف تاییدیه این پارلمان، مراسم تحلیف اعضا برگزار نشده و شهردار این شهر بدون شورا در حال فعالیت است.

 

شکر اله امامی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با تشریح آخرین وضعیت ابطال و یا فعالیت پارلمان شهری یاسوج گفت: شورای تامین کشور پرونده پارلمان یاسوج را بررسی کردند.

 

وی با اشاره به بلاتکلیفی 2 ماهه شورای شهر یاسوج اظهار امید واری کرد وضعیت این پارلمان هرچه زودتر مشخص شود.

 

دبیر اجرایی هیئت عالی نظارت انتخابات شوراهای شهر و روستای استان اذعان داشت : هیئت نظارت کشوربراساس قانون تعیین صلاحیت ها بر عهده آنها است و تعارضات قانونی باعث بلاتکلیفی پارلمان یاسوج و تعدادی از شهرهای دیگر شده است.

 

امامی با اشاره به اینکه بر اساس نظر هیئت عالی نظارت 2 عضو انتخاب شده شورای شهر رد صلاحیت هستند تصریح کرد: تکلیف وضعیت پارلمان یاسوج با تعیین کابینه دولت رئیس جمهور رئیسی وبا تشکیل جلسات وزارت کشور در آینده مشخص می شود.

 

وی با بیان اینکه اصلاح قانون شوراها ضروری است ابراز داشت: بر اساس قانون نظرهیئت نظارت عالی شهرستان ها صائب بوده و در این رابطه صراحتی وجود ندارد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.