گروه: اخبار استان خبر: 190079 / تاریخ انتشار : 1400/6/3 ساعت : 09:21

شرکت نفت یمن خواستار توقف دزدی دریایی آمریکا شد

کارکنان شرکت نفت یمن در تجمعی اعتراض‌آمیز خواستار پایان یافتن دزدی دریایی آمریکا از کشتی‌های حامل سوخت یمن شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، کارکنان شرکت نفت یمن با برگزاری تجمعی اعتراض آمیز از جامعه جهانی و نهادهای بشردوستانه خواستند که به دزدی دریایی ائتلاف متجاوز آمریکایی سعودی از کشتی‌های حامل سوخت پایان دهد.

«عمار الأضرعی» مدیر اجرایی شرکت نفت یمن طی سخنانی در این تجمع اعتراضی که در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در صنعاء برگزار شد، گفت: سازمان ملل متحد و دزدان درایی دریای سرخ در توقیف کشتی‌های حامل مشتقات نفتی مشارکت دارند.

شرکت کنندگان در این تجمع، اقدامات ائتلاف متجاوز سعودی به رهبری آمریکا در توقیف کشتی‌های حامل نفت یمن و بیشتر شدن مشکلات ملت یمن را محکوم کردند.

معترضان تاکید کردند که ادامه ممانعت از ورود کشتی‌های حامل مشتقات نفتی به یمن، پیامدهای منفی و خسارت‌های بزرگی برای بخش‌های خدمات رسان در یمن خواهد داشت و منجر به کاهش خدمت‌رسانی به ویژه در بخش بهداشت و آب و حمل و نقل خواهد شد.

در این تجمع تاکید شد که ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی همچنان 4 کشتی حامل نفت یمن را نزد خود توقیف کرده است.

 309 مورد نقض آتش‌بس در الحدیده

یک منبع در اتاق عملیات افسران ارتباط و هماهنگی برای رصد آتش‌بس در استان الحدیده گفت که ائتلاف متجاوز سعودی طی 24 ساعت گذشته 309 بار آتش‌بس را نقض کرد.

وی حملات توپخانه و گلوله باران مناطق مختلف، ایجاد استحکامات جنگی در «حیس»، «الفازه» و «الجبلیه» و پرواز پهپادهای جاسوسی در آسمان منطقه «کیلو 16» و «حیس»، «الجاح»، «الفازه»، «الجبلیه» و «الدریهمی» را از جمله موارد نقض آتش‌بس از سوی ائتلاف متجاوز سعودی بر شمرد.

طرف‌های یمنی سیزدهم دسامبر سال 2018 میلادی (22 آذر 1397 ه.ش) در سوئد به توافق آتش‌بس در استان الحدیده دست یافتند. از آن زمان تاکنون ائتلاف متجاوز سعودی این آتش‌بس را نقض کرده و به حملات خود به استان الحدیده ادامه داده است.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به‌سرکردگی عربستان سعودی به یمن تاکنون موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.