گروه: اخبار استان خبر: 190062 / تاریخ انتشار : 1400/6/2 ساعت : 14:37
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

تزریق۷هزار دُز واکسن کرونا در لنده/افزایش روند رو به رشد بیماری به دلیل عادی انگاری شهروندان

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده از افزایش روند مبتلایان کرونایی و افزایش مرگ میر در این شهرستان خبرداد.

نورمحمد نعمتی در گفت و گو با خبرنگار  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به آخرین وضعیت کرونایی شهرستان لنده گفت: بیش از دو هفته است که شهرستان لنده در وضعیت قرمز کرونایی است و در همین مدت نیز شاهد افزایش میزان مبتلایان کرونایی هستیم.

وی افزود: افزایش میزان انجام تستcpr و نمونه‌های کرونایی در این دو هفته به طور شبانه روزی در حال انجام است به طوری که روزانه بیش از ۸۰نمونه انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده تصریح کرد: در بحث واکسیناسیون تاکنون بیش از ۷هزار دز واکسن به شهروندان به خصوص سالخوردگان تزریق شده است.

وی تاکید کرد: گروه‌های سنی ۵۰سال به بالا در سطح شهر و ۴۰سال به بالا در روستا‌ها و ۱۸سال به بالا در مناطق عشایری شهرستان مشول طرح ملی واکسیناسیون هستند.

نعمتی گفت: باتوجه به افزایش میزان مبتلایان در مرکز شبانه روزی بستر درمان شهرستان چندین تخت برای بحث سرم تراپی و اکسیژن ترابی بیماران کرونایی اضافه کردیم که روند خدمت‌رسانی بهتر شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده گفت: در بحث اماکن سطح شهر نیز گروه‌های ۱و۲و۳نیز تعطیل هستند ولی متاسفانه مردم همکاری لازم را در بحث تجمعات ندارند و همچنان شاهد افزایش بیماران در مراسمات هستیم.

وی تاکید کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا تا کنون در سطح شهرستان لنده بیش از ۳۳بیمار قطعی کرونایی فوتی داشتیم که این روند با گسترش بحث واکسیناسیون در پیک جدید کمتر شده است.

نعمتی گفت: آنچه مورد انتظار قطعی ما از اقشار مختلف مردم است بحث توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از دور همی‌های خانوادگی است.


انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.