گروه: اخبار استان خبر: 189806 / تاریخ انتشار : 1400/5/26 ساعت : 16:52
در ستاد شهرستانی کرونای مطرح شد؛

شرایط بحرانی کرونا در کهگیلویه/ آمار مراجعان کرونا روبه افزایش است/ قدردان خدمات نیروهای نظامی هستیم

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: در پیک پنجم همچنان روند سعودی، موارد سرپایی و بستری وضعیت خیلی بحرانی را در بیمارستان امام خمینی ره دهدشت مواجه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در جلسه امروز ستادکرونا در رابطه با آخرین وضعیت بیماری در این شهرستا گفت: در پیک  پنجم همچنان روند سعودی،  موارد سرپایی و بستری وضعیت خیلی بحرانی را در بیمارستان امام خمینی ره دهدشت  مواجه است.

 

محمدطاهر طیب زادگان با اشاره به  اینکه وضعیت پیک پنجم نسبت به قبل  پیچیده تر شده، افزود: با توجه به شرایطی که این پیک دارد  ساده انگاری و بی توجهی هایی که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در  در بین مردم  زیاده شد است.

 

وی به  نادیده گرفتن دستورالعمل بهداشتی ستاد کرونا در بین شهروندان اشاره و تصریح کرد: با توجه به سرعت سرایت ویروس جدید  موجب شده درصد ابتلاهای خانوادگی نیز افزایش پیدا کند.

 

طیب زادگان گفت: بستری ها نسبت به موج قبل خیلی بیشتر بوده به صورتی که ما درحال حاظر درمان سرپایی را مجبور شدیم به شدت فعال کنیم، تا بتوانیم جوابگوی بیماران باشیم.

 

 

وی با بیان اینکه در موج قبل بیشتر  بستری‌ها دائمی بود، عنوان کرد:  در این پیک اما بخش زیادی  از بستری‌ها موقتی بوده که  روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ نفر برای دریافت دارو مراجعه می‌کنند.

 

طیب‌زادگان با اشاره به اینکه همه ظرفیت‌های  بیمارستان به کرونا اختصاص داده شده و چنانچه موارد همین طور پیش برود ظرفیت جدیدی نداریم که اضافه کنیم.

 

 

این مسئول با اشاره به محدودیت ها سطح شهر افزود: اگر  تعطیلات  درست اجرا نشود  نتیجه ای نخواهد داد و اگر  مبادی ورودی مسدود اما صنوف باز باشد تاثیری بر روند انتشار ویروس نخواهد داشت.

 

طیب زادگان گفت: منع تردد شبانه  کنار سایر محدودیت‌ها می تواند به اجرای کامل مصوبات کمک کند.

 

فرماندار کهگیلویه نیز در این نشست گفت: اقدامات خوبی تاکنون برای مهار کرونا در سطح استان و شهرستان  صورت گرفته است.

 

 

دارا کریمی‌نژاد افزود: پارادوکس‌ها در برگزاری مراسمات مردم را نسبت به دستورالعمل‌ها بی‌اعتماد کرده است، وقتی اعلام می شود با رعایت پروتکل های بهداشتی  مراسمات برگزار شود، خودبخود  صدور مجوز تجمع را صادر کردیم.

 

کریمی نژاد عنوان کرد : با رصد و پایشی که تاکنون از  هیات‌های عزاداری در سطح شهر انجام گرفته بیش از ۸۰  درصد شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کردند.

 

 

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد  نیز با قدردانی از استاندار گفت: با رایزنی و پیگیری‌های مداوم به صورت حضور دو برابر ظرفیت واکسن به استان تزیق شد.

 

 

آذر صفایی با قدردانی از  دادستان  که تخلف کرونایی را جرم دانسته و اعلام کرده هر کجا پروتکل‌ها رعایت نشد باید در محل اعمال قانون شود افزود:  قدردان نیروهای بسیج و انتظامی نیز هستیم که بدون هیچگونه  چشمداشتی در این امر همراهمی می کنند.

 

 

وی استقرار پایگاه های هلال احمر در شهر یه خلا خواند و تصریح کرد: توقع ان است که  پایگاه‌های آگاهی بخشی این نهاد در سطح شهر دهدشت فعال بودن  و این موضوع را از مدیر عامل جمعیت هلال احمر مطالبه خواهم کرد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این نشست  با اشاره به اینکه   واگیری ویروس دلتا از سایر گونه‌ها شدیدتر است گفت:  مقاومت مردم اجرای محدودیت‌ها ما را با مشکل مواجه می‌کند

 

وی به آمارا واکسیناسیون روزانه تا ۱۱ هزار دز  در استان  اشاره و تصریح کرد: ظرفیت و توان  افزایش تا ۳۰ هزار دز وجود دارد که ما توانستیم عملکرد خوبی در سطح کشور داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.