گروه: اخبار استان خبر: 189698 / تاریخ انتشار : 1400/5/24 ساعت : 22:35
در نشست ستاد مدیریت و پیشگیری کرونای شهرستان لنده مطرح شد:

تزریق بیش از 5هزار دوز واکسن کرونادر لنده/برخورد قاطع دستگاه قضا با متخلفین کرونایی/مشارکت همگانی در طرح سردار سلیمانی+تصاویر

در نشست ستاد مدیریت و پیشگیری از کرونای شهرستان لنده آخرین وضعیت کرونایی این شهرستان تشریح شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جلسه ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان لنده امروز و با حضور فرماندار، دادستان، فرمانده سپاه ناحیه لنده، نیروی انتظامی ، بخشدار مرکزی، شبکه بهداشت، ارشاد اسلامی، اتاق اصناف، صمت، آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی شهرستان لنده برگزارشد.


تورج رزمجو با تسلیت ایام عزاداری سید و سالارشهیدان گفت: وضعیت کشور در خصوص بیماری کرونا و میزان مرگ و میرها در جامعه امروز واقعا نگران کننده است.

وی افزود: عادی انگاری اقشار جامعه باعث شده است تا روند مرگ و میرهای کرونایی چندین برابر وضع موجود شود فلذا همه مسولان باید در این حوزه مشارکت و همکاری لازم را در راستای طرح سردار سلیمانی اجرایی شود.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:هرگاه بحرانی در سطح کشور حادث شده است این سپاه و بسیج بوده است که در کنار همه مردم و سازمان ها و نهادها بوده است و امیدواریم در طرح سردار سلیمانی نیز این مهم به بهترین سبک ممکن اجرایی شود.

وی افزود: مشارکت همگانی همه ادارات و نهادها در روند اجرایی این طرح لازم و ضروری است و باید همه مردم نیز نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی نهایت همکاری را داشته باشند.

رزمجو گفت: عادی انگاری در بحث مراسمات عزاداری و تغییر ساعات دفن فوتی های کرونایی و غیرکرونایی یکی از تعارضاتی است که باید هرچه سریعتر اجرایی شود.

فرماندار شهرستان لنده گفت: دستورالعمل ستاد ملی کرونا به عنوان فصل الخطاب همه ادارات و نهادها و سازمان ها و اقشار مختلف مردم باید باشد.

وی اظهارکرد: تمامی صنوفی که در این دستورالعمل باید تعطیل شوند با همکاری نیروی انتظامی، اتاق اصناف، صمت و تعزیرات حکومتی باید حتما تعطیل شوند.


نورمحمد نعمتی در ابتدای این جلسه گفت: امروز وضعیت شهرستان لنده کاملا قرمز شده است و متاسفانه شاهد روند رو به رشد شدید وضعیت بیماری هستیم که باتوجه به وضعیت بیمارستان دهدشت وضعیت کاملا وخیم شده است.

وی افزود: انتظار داریم نقش حاکمیتی و تدابیر لازم برای منع تردد‌ها و مراسمات باید براساس پروتکل‌های بهداشتی صورت گیرد و لذا باید همه در این زمینه مشارکت کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: انتظار داریم همه برای بحث مراسمات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همه نظارت کنند و تا کنون چندین هیئت نیز نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی چندان دغدغه‌ای ندارند.

وی گفت: گروه‌های صنفی دو و سه و چهار از امروز به طور کامل تعطیل خواهند شد ولی متاسفانه شاهد برخی مقاومت‌ها از سوی کسبه بازار هستیم که انتظار داریم و دستگاه قضا و نیروی انتظامی مشارکت کنند.

نعمتی گفت: در پیک چهارم بیش از ۱۵نفر فوتی داشتیم و در این پیک تا کنون ۲نفر داشتیم که نشان دهنده بحث تاثیرگذاری واکسیناسیون است و کمک بزرگی به کاهش مرگ و میر کرده است.

وی اظهارکرد: همه مردم و مسولان برای حضور اقشار مختلف برای دریافت واکسن مشارکت لازم را باید داشته باشند و نسبت به تشویق و ترغیب اقشار مختلف باید تبلیغ و اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده گفت: تا کنون بیش از ۵هزار و۵۰۰دوز واکسن در سطح شهرستان لنده تزریق شده است و که توانایی تزریق روزانه بیش از ۵۰۰نفر را داریم که انتظار داریم همه مشارکت کنند.

وی گفت: تا کنون بیش از ۱۱هزار نفر از مردم شهرستان لنده تست دادند که از این جمعیت ۳۳درصد کرونا که تا کنون ۳۲مورد فوتی و بیش از ۲۵نفر هم اکنون در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت بستری هستند.

نعمتی گفت: کارشناسان بهداشت شهرستان سه نوبت در طول شبانه روز از بازار و هیئت های عزاداری بازدید دارند که این مهم با تذکرات لازم به مسولان هیئت ها نیز اجرایی می شود.

در ادامه حجت الاسلام الهی نیا گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات به عنوان یک اصل غیر قابل انکار است که در این راستا هر هیئتی که مرتکب تخلفات بهداشتی شود بدون شک برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت:قانون برای همه هیئت های عزاداری در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی یکسان است و همه هیئت های عزاداری باید ملزم به رعایت پروتمل های بهداشتی باشند.

مسول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: در خصوص تسریع در تزریق واکسن ها به رده های سنی مشارکت لازم را داشته باشند تا میزان مشارکت پذیری شهروندان نیز دو چندان شود.

علی جاویدان در ادامه گفت: بیش از 60درصد فرهنگیان شهرستان لنده تا کنون در اجرای طرح ملی واکسیناسیون مشارکت لازم را داشته اند و این روند همچنان در حال اجرا است.

وی افزود: ناهماهنگی های ساختاری در سطح کلان مدیریتی باعث شده است تا مردم دچار چندگانگی در تصمیم گیری و تصمیم سازی شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده تصریح کرد: در مراسمات متوفی کرونایی شاهد حضور چندین هزار نفری و استفاده از چندخواننده محلی برای مراسمات هستیم و وقتی چندان برخوردی صورت نمی گیرد این متناقض ها باعث چالش اساسی می شود.

وی گفت: ولنگاری در اجرای پروتکل های بهداشتی یکی از چالش های مهم در سطح جامعه است که این مهم از سوی برخی مدیران و مسولان و حتی برخی از کادر درمانی در سطح شهرستان و استان رعایت نمی شود و همین مسائل نیز باعث یک عادی انگاری می شود.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: مهمترین چالش در بحث فراگیری بیماری کرونا همین عادی انگاری ها است که این مهم باعث شد تا سیر بیماری رو به افزایش و حتی میزان مرگ و میر نیز چندین برابر شود.

وی افزود:بحث مواسات و همدلی یکی از مهمترین مباحث مورد تاکید مقام معظم رهبری است که باید در سطح شهرستان با رویکرد کمک به بیماران نیازمند کرونایی صورت پذیرد.

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل تصریح کرد: باید تذکرات به طور مکرر در هیئت های عزاداری در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی متولیان هیئت های عزاداری بیان شود و فاصله اجتماعی نیز باید رعایت شود.

حجت الاسلام اسلامی نماینده دادستانی شهرستان لنده گفت: دستگاه قضایی به عنوان آخرین دستگاه ورود کننده به مباحث مختلف است چرا که ابتدا باید تمام ادارات و نهادها شکایت خویش را طرح کنند و دستگاه قضایی برخورد کند.

وی افزود: برخورد قاطع و بدون اغماض با کسانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و این مهم باید از سوی شبکه بهداشت و درمان طرح دعوی شود تا برخورد صورت گیرد.

نماینده دادستانی گفت: برخورد ما به عنوان دستگاه قضایی به عنوان اخرین برخورد و پس از تذکرات شفایی و کتبی است که امیدواریم این مهم به طور جد صورت پذیرد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
 
---
---
 
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.