گروه: اخبار استان خبر: 189663 / تاریخ انتشار : 1400/5/23 ساعت : 17:33

انتقاد تند امام جمعه دهدشت نسبت به اداره کل مسکن و شهرسازی /برخی خبرنگاران خدمات نظام را نمی بینند

امام جمعه کهگیلویه با اشاره به مشکلات مسکن مهر دهدشت، گفت: در هشت سال گذشته ظلمی که مسکن و شهرسازی در حق مردم دهدشت روا داشته ظلمی تاریخی بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امام جمعه کهگیلویه ظهر امروز در  در آئین تجلیل از خبرنگاران با اشاره بر اینکه  مسئله مهم و تاریخی عاشورا جهانی شده و تا به امروز حفظ و نسل به نسل منتقل شده تنها بواسطه تلاش خبرنگاران بوده که آن را ثبت و ضبط کردند گفت:  رسالت خبرنگاران بسیار خطیر بوده و زحمات آنها  موجب پویایی جامعه می شود  رسالت صاحبان قلم باید بر مسائل فرهنگی تأثیرگذار باشد.

حجت الاسلام علی وحدانی فرد خطاب به خبرنگاران افزود: اصحاب رسانه سعی کنند مقابل دستگاه امام حسین ع قرار نگیرند چراکه در طول تاریخ خیلی ها خواستند این چراغ را خاموش کنند ولی راهی به جایی نبردند.

وی با باتاکید بر اینکه  خبرنگار باید وقایع را درست و با اطلاعات صحیح منعکس کنند تصریح کرد: در این صورت  اصحاب قلم بدون هیچ‌گونه لغرشی می توانند خبر را به عموم انعکاس دهند.

 وحدانی‌فر  صداقت در خبر را بسیار مهم  خواند و عنوان کرد:خبرنگار باید خبر، نگار باشد و نه خبر ساز ، چرا که  باید نقدها را منصفانه بیان کنند.

وی تصریح کرد: برخی خبرنگاران فقط اخبار ناامید کننده منتشر می کنند،  و  فقط برای نقد ساخته شدند و خدمات نظام را نمی بینند، چنین رفتاری اصلا زیبنده یک خبرنگار نیست.

 

امام جمعه کهگیلویه ، اصحاب رسانه را از فاکتورهای مهم توسعه و پیشرفت جامعه خواند و بیان داشت:  خبرنگاران و رسانه‌ها برای جذب مخاطب نباید اخبار خلاف واقع منتشر کرده و مواظب باشند که از دایره انصاف خارج نشوند و  حواسشان باشد  با ابروی مردم و مسئولان بازی نکنند.

وحدانی فر در بخش دیگر سخنان خود، جایگاه نمازجمعه را  مهمترین رسانه در هر جامعه دانست و عنوان کرد: حضور خبرنگاران شهرستان در خطبه های نماز جمعه اندک بوده، و معتقد هستم بهترین اخبار همیشه در نمازهای جمعه مطرح می‌شود و خبرنگاران به کپی از چند سایت که همیشه حضور فعال دارند اکتفا می کنند، و تیتر ها همه مانند هم هستند.

وی با بیان اینکه مسئولان از ظرفیت و نهاد امام جمعه استفاده نمی‌کنند گفت: این جایگاه را هنوز مدیران نشناختند چرا که  جایگاه امام جمعه یک نظارتی بوده و  می‌تواند بسیاری از مشکلات شهرستان را از بالاترین مقام استانی و حتی کشوری دنبال کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه، مهمترین مشکل شهرستان را  مسئله فرهنگ دانست و بیان داشت:  حل مشکلات فرهنگی و تصمیم سازی‌ها قبیله‌گرایی شده و از رسانه ها انتظار می‌رود که رویه قومگرایی را به قوم دوستی تبدیل کنند.

وحدانی فر در جای دیگر سخنان خود، با اشاره به مشکلات  مسکن مهر دهدشت، افزود: در ۸ سال گذشته ظلمی که مسکن و شهرسازی در حق مردم دهدشت روا داشته ظلمی تاریخی بوده،  این سایت ها  در شهرهای گچساران و یاسوج تکمیل  و واگذار شده است  اما مشکلات در دهدشت به قوت خود باقی ماند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.