گروه: اخبار استان خبر: 189424 / تاریخ انتشار : 1400/5/18 ساعت : 15:06
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

تزریق واکسن کرونا در لنده به بیش از 4 هزار دُز رسید+صوت

رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در این شهرستان از تزریق واکسن به بیش از 4هزار و500 نفرشهروند لنده ای خبرداد.

نورمحمد نعمتی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان لنده در خصوص بیماری کرونا گفت: وضعیت شهرستان لنده هنوز قرمز است و در این راستا سالن های وزرشی تعطیل و سایر صنفوف به صورت بیرون خدمات رسانی خواهند داشت.

وی افزود: کارشناسان حوزه بهداشت ودرمان شهرستان در سه شیفت صبح، عصر و شب در حال خدمات رسانی به شهروندان و کنترل سطح بازار هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: در بحث درمانگاه شهری نیز 6پزشک داریم که در کنار سایر پرستاران در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند.

وی تاکیدکرد: در بحث تست و درمان بیماران کرونایی نیز خدمات در حوزه سرم تراپی و اکسیژن تراپی اولیه در سطح شهرستان صورت میگیرد و بیماران بدحال نیز به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت منتقل می شوند.

نعمتی گفت: در بحث نمونه گیری ها تا کنون بیش از 12هزار نمونه از شهروندان لنده ای گرفته شده است که 50درصد جمعیت شهرستان می باشد که این رویه نیز در حال انجام است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده گفت: در بحث واکسیناسیون نیز تا کنون بیش از 4هزار و500نفر واکسن نوبت اول و دوم خود را دریافت کردند که در صورت تامین واکسن مورد نیاز آمادگی لازم را برای واکسیناسیون افراد بالای 18در روزهای آینده خواهیم داشت.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:میزان مرگ و میر تا کنون 31مورد است که یک مورد تنها معلق به پیک جدید است و تا امروز بیش از 12نفر نیز در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت بستری درایم که این رویه درحال افزایش است.

نعمتی گفت: تزریق واکسن کرونا باعث کاهش چشمگیری بیماری شده است ولی انتظار داریم که شهروندان نهایت همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم از پیک جدید به سلامت عبور کنیم.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.