گروه: اخبار استان خبر: 189395 / تاریخ انتشار : 1400/5/17 ساعت : 18:02
مدیرکل صداوسیمای استان:

خبرنگار چشم بینا و زبان گویای جامعه است

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد: خبرنگار باید در عرصه خبر منافع مردم را در نظر داشته باشد و خبرنگار چشم بینا و زبان گویای جامعه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر کل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در مراسم روز خبرنگار ضمن تبریک این روز و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عرصه خبر، گفت: نقش اطلاع رسانی، نقشی بسیار مهم و خطیر است.


امیر رئوف با اشاره به روز های آخر ماه ذی الحجه و وقایع غدیر و عاشورا، افزود: اگر اطلاع رسانی و ابلاغ پیام و نشر و گسترش پیام غدیر و عاشورا انجام نمی گرفت، قطعا این رویداد ها نمی توانست نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شود و فرهنگ اسلامی ما را تحت شعاع قرار دهد.


وی با اشاره به اینکه نقش آگاهی، اطلاع رسانی و تبلیغ نقش بسیار مهمی است، اضافه کرد: پیامبران و ارسال کنندگان پیام را در آموزه های دینی به عنوان نبی اطلاق می کنند.


رئوف به نقش حائز اهمیت همکاران خبر در دنیای اطلاع رسانی اشاره و عنوان کرد: امروز در دنیایی زندگی می کنیم که جنگ، جنگ رسانه ها و روایت ها است.


مدیر کل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: نظام هایی که در عرصه اخبار و اطلاع رسانی سعی می کنند دست برتر را داشته باشند، در هدایت افکار عمومی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.


رئوف اضافه کرد: امروز در کارزار نابرابر رسانه ای، رسانه ملی و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عنوان کانون مرکزی رسانه های جبهه مقاومت در برابر امپراتوری خبری نظام سلطه ایفای نقش می کند؛ جایگاه خبرنگاران یک جایگاه بسیار خطیر و تاثیر گذار است.


وی با بیان اینکه خبرنگاران باید پاسداشت حریم حریت و آزادی باشند، افزود: خبرنگار باید در عرصه خبر منافع مردم را در نظر داشته باشد و خبرنگار چشم بینا و زبان گویای جامعه است.


امیر رئوف با اشاره به موضوع صداقت و امانتداری در عرصه اطلاع رسانی، ادامه داد: خبرنگار باید نسبت به ارائه اخبار صحیح  و درست گام بردارد و از ورود به شایعات که پشتوانه صحیحی ندارند پرهیز کند و باید روح افکار عمومی را به واسطه افکار درست و صحیح هدایت کند.


وی یکی از ویژگی های خبرنگاران را شجاعانه حرکت کردن در مسیر انتشار اخبار دانست و با اشاره به سختی های کار خبرنگاران و تیم خبری گفت: اگر روحیه مجاهدانه و شجاعت توام با بصیرت انقلابی نباشد قطعا خبرنگار در ررسیدن به اهدافش نمی تواند موفق باشد.


مدیر کل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد به فصل جدیدی از عمل حرفه ای در مرکز کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و بیان کرد: همه باید در تلاش باشند که خود را بروز کنند و یکی از سبک های جدید خبری؛ نرم خبر است که باید تلاش شود محتوا های خبری با این سبک تولید شود.


رئوف با بیان اینکه خبرنگاری واسطه بین مردم و حکومت است و این خبرنگار است که می توانند انتظارات و مطالبات به حق مردم را به گوش مسئولان برساند، افزود: شما خبرنگاران یک رسالت خطیر دارید و باید تلاش کنید نقش خود را به خوبی ایفا کنید.


مدیر کل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استان فعال باید رسانه فعال داشته باشد، گفت: اگر صدا و سیما و معاونت خبر که به نوعی پیشانی رسانه است بتواند نقش خود را بخوبی ادا کند، استان می تواند در عرصه های مختلف به قله های پیشرفت و آبادانی دست پیدا کند.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.