گروه: اخبار استان خبر: 189250 / تاریخ انتشار : 1400/5/15 ساعت : 09:30
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

کاهش قطع درختان و پایداری منابع طبیعی در لنده با یک اقدام ساده

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از نصب و راه‌اندازی بیش از ۱۲۵دستگاه آبگرمکن خورشیدی در مناطق روستایی این شهرستان خبرداد.

ذبیح الله محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به ضرورت حفظ و صیانت از جنگل‌ها ی زاگرس گفت: امروز همه ما در قبال حفظ و صیانت از تک تک درختان حوزه زاگرس وظیفه و مسئولیت داریم چرا که این میراث‌گرانبهای آیندگان است.

وی افزود: در طی سال‌های گذشته یکی از مهمترین دغدغه‌های ساکنین روستا‌ها بحث استفاده از چوب برای مصارف خانگی و استحمام بوده است که این مهم در چند سال گذشته با توزیع آبگرمکن‌های خورشیدی در مناطق مختلف استان باعث کاهش چشمگیر قطع درختان شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: از سال ۱۳۹۸تا امروز بیش از ۱۲۵دستگاه آبگرمکن خورشیدی در مناطق مختلف روستایی در دو بخش مرکزی و موگرمون شهرستان لنده به طورت رایگان توزیع شده است که هزینه هر دستگاه بالای ۱۰۰میلیون ریال است.

وی خاطرنشان کرد: از زمان واگذاری و اهدای رایگان این آبگرمکن‌ها در مناطق روستایی شاهد کاهش قطع درختان و صیانت از عرصه‌های ملی بوده‌ایم که نشان از هدف‌گذاری درست در جهت حفظ انفال بوده است.

محمدی گفت: از ابتدای شروع سال جدید تا کنون یک فقره آتش سوزی مهم و تاثیر‌گذار در سطح شهرستان لنده داشتیم که با همکاری ادارات و نهاد‌های مختلف در سطح شهرستان و استان این مهم مدیریت شده است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.