گروه: اخبار استان خبر: 189160 / تاریخ انتشار : 1400/5/13 ساعت : 08:45

مالیات حق اولاد ، بن کارگری و حق مسکن و پاداش کارگران حذف شد

وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در نامه ای به رئیس سازمان امور مالیاتی در بیست و هفتم تیرماه سال جاری بالاخره تصریح کرد که حق اولاد ، بن کارگری و حق مسکن و پاداش افزایش تولید از مزایای مربوط به شغل نبوده و درنتیجه مشمول ماده ۸۳ قانون مالیاتهای مستقیم و کسر مالیات نمی باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در نامه ای به رئیس سازمان امور مالیاتی در بیست و هفتم تیرماه سال جاری بالاخره تصریح کرد که حق اولاد ، بن کارگری و حق مسکن و پاداش افزایش تولید از مزایای مربوط به شغل نبوده و درنتیجه مشمول ماده ۸۳ قانون مالیاتهای مستقیم و کسر مالیات نمی باشند.

خبر خوش برای ۱۴ میلیون کارگر ایرانی؛ مالیات حق اولاد ، بن کارگری و حق مسکن و پاداش برداشته شد

وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی بالاخره تصریح کرد که حق اولاد ، بن کارگری و حق مسکن و پاداش افزایش تولید از مزایای مربوط به شغل نبوده و درنتیجه مشمول ماده ۸۳ قانون مالیاتهای مستقیم و کسر مالیات نمی باشند.

در این قانون اینطور آمده است : 

درآمد مشمول مالیات حقوق عبارت است از حقوق (مقرری یا مزد. یا حقوق اصلی) و مزایای مربوط به شغل اعم از مستمر و یا غیر مستمر قبل از وضع کسور و پس از کسر معافیت‌های مقرر در این قانون.

تبصره- درآمد غیرنقدی مشمول مالیات حقوق به شرح زیر تقویم و محاسبه می‌شود:

(الف)- مسکن با اثاثیه معادل ۲۵ درصد و بدون اثاثیه ۲۰ درصد حقوق و مزایای مستمر نقدی (به استثنای مزایای نقدی معاف موضوع ماده ۹۱ این قانون) در ماه پس از وضع وجوهی که از این بابت از حقوق کارمند کسر می‌شود.

(ب)- اتومبیل اختصاصی با راننده معادل ۱۰ درصد و بدون راننده معادل ۵ درصد حقوق و مزایای مستمر نقدی (به استثنای مزایای نقدی معاف موضوع ماده ۹۱ این قانون) در ماه پس از کسر وجوهی که از این بابت از حقوق کارمند کسر می‌شود.

ج- سایر مزایای غیرنقدی معادل قیمت تمام شده برای پرداخت کننده حقوق

حالا با نامه وزارت کار کارگران از پرداخت مالیاتی که نباید پرداخت می کردند مستثنی شدند و این امیدواری وجود دارد تا سایر قوانینی که به معیشت کارگران ضربه می زند از پیش پای آنان برداشته شود .

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.