گروه: اخبار استان خبر: 189048 / تاریخ انتشار : 1400/5/15 ساعت : 15:28

سرزمین سوخته میراث بدهکاران همیشه طلبکار!

نگاهی که به عملکرد ۸ساله دولت تدبیر و امید بیندازیم پر است از طلبکارانی که در واقع بدهکارترین افرادند و تورم وفقر حاکم نتیجه کم کاری همین افراد هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مطالبه گری در جوامع همیشه منشا پیشرفت و بالندگی روز افزون است و این امر سبب پویایی جوامع و ارزش آفرینی موثر برای مردم ونخبگان می شود.


مسیر منطقی مطالبه گری منجر به بالندگی و پیشرفت جوامع خواهد شد به شکلی که هر وقت این منطق فدای مسائل حاشیه ای شده است جز خسران و عقب ماندگی نتیجه ای در بر نداشته است.


در جامعه اسلامی شکل این مطالبه گری در ابعاد مختلف تغییرات اساسی متناسب با سلایق شخصی و اجتماعی و مذهبی پیدا می کند که این خود پیچیدگی های خاصی را برای  مسئولین مطالبه شونده به وجود می آورد.


در جامعه ایرانی باتوجه به ساختارهای چند گانه ای که تا کنون حاکم بوده است و پیشرفت هایی که با حاکم شدن جمهوریت بر سرنوشت مردم حاصل گشته است و هم چنین متناسب با رشد همه جانبه در همه زمینه ها اهمیتی صد چندان پیدا کرده است.


هر دولتی از اوایل انقلاب تا کنون انتظاراتی را برای مردم به وجود آورده است و کم وکاستی های موجود رنگ مطالبه عموم نخبگانی وعوام به خود می دهد؛ از چالش هایی که در این مسیر گاها به وجود می آید نوع و جنس خواسته مردم بوده است که گاهی متاثر از خواسته های حزبی و جریانی بوده است و بیشتر منافع حزبی مدنظر قرار گرفته می شود البته نباید منکر نیاز جوامع به احزاب به منظور پویایی هر چه بیشتر شد و اصلا جوامع تک حزبی محکوم به شکست است و نتیجه ای جز انحطاط نمیشود متصور شد.


تاثیر افراد و جریاناتی که دلسوز نیستند و همیشه در جهت عقب ماندگی جوامع در حال صنعتی شدن به منظور تامین خواسته های اربابانشان براین مطالبه گری میتواند منجر به زیان های غیر جبران باشد.


درسال های اخیر شاهد موج سواری ضدانقلاب خارج نشین برخواسته های مردم بوده ایم که صدمات بسیاری برای این نظام و انقلاب پویا و در حال رشد به همراه داشته است و همراهی جریانات داخل نیز به مانند آتشی براین فتنه بوده است که حاصلی جز عقب ماندگی در بر نداشته است.


غیر قابل درک ترین ودر عین حال مخرب ترین نوع  مطالبه به ناحق، خواسته افرادی است که خود مسبب وضع موجود جامعه بوده اند و وضع نابهنجار جامعه نتیجه مدیریتهای ناصحیح خودشان بوده است و بی مدیریتی خود را پشت همین مطالبات پوشانده اند.


نگاهی که  به عملکرد ۸ساله دولت تدبیر و امید بیندازیم  پر است از طلبکارانی که در واقع بدهکارترین افرادند و تورم وفقر حاکم نتیجه کم کاری همین افراد هستند الان به شکلی همراه با اپوزوسیون خارج نشین چهره حق به جانب به خود می گیرند که به زعم خود بتوانند مشروعیت نظام را زیر سوال برده و سرزمین سوخته به جای گذاشته در واقعیت را ،گلستان جلوه دهند.


فقر ناشی از تورم و بی مدیریتی،نظام بانکی افسار گسیخته،کارخانه های تعطیل شده،نارضایتی های صنفی متعدد،مدیریت ضعیف بحران ها،فرارهای گسترده مالیاتی ،تنگتر شدن سفره های مردم ،ولنگاری فضای مجازی،دیپلماسی ضعیف و دنباله روی غرب،عدم توسعه متناسب با نیاز انرژی،وضعیت بسیار اسفناک بورس،کاهش شدید ارزش پول ملی ، رشد معنا دار پرونده های امنیتی،پرونده های بزرگ اختلاس، فساد وارتشاء  وصدها نمونه دیگر  که تنها گوشه ای از بی مدیریتی های صورت گرفته است که مسببین این وضع  باید هم در پیشگاه خداوند مورد مطالبه واقعی قرار گیرند و مردم نیز باید درک درستی از وضعیتها داشته باشند.


امید است که دولت جدید با اشراف کاملی که از مطالبات مردم به دست آورده است همراه با ارائه یک گزارش کامل از وضعیتی که هم اکنون به جا گذاشته شده از دولتهای قبل است نقشه راهی به مردم متناسب با وعده هایی که در مناظرات داده شده است ارائه دهد و مردم نیز باید با نگاهی به وضعیت موجود مطالبات منطقی از دولت جدید داشته باشندو گرفتار بازیهای رسانه ای غرب تا بن دندان مسلح نشوند وانتظار رفع یک شبه مشکلات را نداشته باشند همه باهم برای گذر از وضع موجود تلاش کرده و مطالبه گری خود را معطوف به ارائه  راه حلهای منطقی جهت برون رفت از مشکلات کنیم .

 

یادداشت: امین موسی پور

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.