گروه: اخبار استان خبر: 188995 / تاریخ انتشار : 1400/5/10 ساعت : 20:56
تحلیل فضای سیاسی شهرستان بویراحمد؛

کاهش چشمگیر آرای روشنفکر در حوزه بویراحمد سفلی/روند رو به رشد نفوذ هدایتخواه و بهرامی

نماینده مجلس نمی بایست در چارچوبی فراتر از حدود خود نظیر انتصابات و بکارگیری نیروها وارد شود و هم اکنون این موضوع مثل یک سم در چشم انداز سیاسی روشنفکر دیده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اکبر سلیمانی تحلیلگر مسائل سیاسی در مطلبی آورده است:

پدیده روشنفکر در دوره قبل انتخابات توانست بسیاری از مسائل را مرتفع و سرانجام به مجلس راه یابد. موضوعی که شاید در اوایل کار سختی به نظر می رسید.

جغرافیای آماری آرای روشنفکر در همان ابتدا محاسن و معایبی را برای وی بوجود می آورد، موضوعی که در همان ابتدا پیکان های انتقاد را به سمت وی می کشاند.

جدای از محاسن که ظرفیت این نوشتار پیرو آن تنظیم نشده است بر برخی موضوعات پرداخت می کنیم که در نوع خود جالب توجه است.

طبق شنیده ها فشار های گسترده طیف های مختلف از وی جهت مناصب اداری بسیار زیاد شده است، بطوریکه برای یک اداره کل حدود 10 گزینه مدعی وجود دارد و انتخاب هرکدام و حتی چینش این افراد در مناصب معاونتی نیز نمی تواند جوابگو باشد، حال آنکه شاید وظیفه اصلی یک نماینده موضوع دیگری باشد و اصولا دخالت در انتصابات موضوع پسندیده ای نیست.

از سوی دیگر سیل عظیم بیکاران، خصوصا در محل های رای اوری وی بعنوان یک معضل اصلی در آمده است، عدم توان جوابگویی برای این موضوع تا کنون باعث شده است جامعه آماری قابل توجهی از وی قطع امید کنند و از هم اکنون زمزمه هایی از برخی از افراد جهت پیوستن به طرفداران هدایتخواه و بهرامی وجود دارد.

موضوع سوم ظرفیت عمرانی و پروژه های کاری است که این مهم نیز باتوجه به ضعف دولت فعلی نتوانسته طی مدت اخیر جوابگوی نیازهای مردم منطقه باشد.

این نوشتار این هشدار را می دهد که بزودی افتراق گسترده ای در بین جمعیت های حامی روشنفکر در سطح شهرستان های بویراحمد و دنا و مارگون را ایجاد خواهد کرد که شاید مهمترین نکته ای که در آن به چشم میخورد این باشد که: نماینده مجلس نمی بایست در چارچوبی فراتر از حدود خود نظیر انتصابات و بکارگیری نیروها وارد شود و هم اکنون این موضوع مثل یک سم در چشم انداز سیاسی روشنفکر دیده می شود.

اینکه چطور از این مرحله میتوان خارج شد موضوع نوشتار بعدی این تحلیل خواهد بود....

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.