گروه: اخبار استان خبر: 188965 / تاریخ انتشار : 1400/5/11 ساعت : 00:59

آخرین وضعیت روند بازسازی مناطق زلزله زده از زبان فرماندار دنا

فرماندار دنا آخرین وضعیت روند بازسازی منازل آسیب دیده در سی سخت را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ فرماندار دنا در خصوص آخرین روند بازسازی ها در مناطق زلزله زده شهرستان دنا گفت: حدود ۸۰ درصد منازل در شهر سی سخت و روستاهای اطراف در مرحله دیوار چینی و سقف هستند.

 

فرماندار دنا در ادامه بیان کرد: سقف  ۱۳۰ واحد تکمیل شده است و بیش از ۸۰ واحد که سند مالکیت نداشتند با استفاده از مصوبات می توانند روند بازسازی خود را شروع کنند و مشکلات آنها برای بهره گیری تسهیلات حل شده است، این منازل حدود  ۷۰ درصد کل منازل آسیب دیده هستند.

 

وی گفت: پس از کارشناسی و ارزیابی اولیه سقف و پنجره ۳۰ واحد برداشته شده بود که کارشناسان اولیه به عنوان خانه تخریبی ثبت کرده بودند اما کارشناسان ثانویه این موضوع را رد کردند، راهکار برای این واحدها به وسیله طرح جدید بنیاد  بنیاد مسکن یعنی ۱۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله و ۴ درصد در نظر گرفته شد و درصورتی که زیر ۱۰۰ متر باشند ۲۰ میلیون تومان بلاعوض به آنها تعلق می گیرد.

 

پناهی افزود: درخصوص اعطای تسهیلات به واحدهای احداثی مشکلی وجود ندارد و کمبود از بابت تهسیلات وجود ندارد مگر در مواردی که طرح تفضیلی آنها باقی مانده باشد و هر کس سقف مورد نظر را کار کرده باشد ۸۰ درصد تسهیلات برای او آزاد می شود.


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.