گروه: اخبار استان خبر: 188847 / تاریخ انتشار : 1400/5/8 ساعت : 11:42
مدیرکل اوقاف کهگیلویه و بویراحمد خبرداد؛

آمادگی اوقاف جهت واگذاری صدور احکام هیات امناء مساجد به مرکز رسیدگی امور مساجد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آماده هستیم تا واگذاری صدور احکام هیأت امنا از اوقاف و امور خیریه به مرکز رسیدگی به امور مساجد در استان صورت پذیرد و هر گونه کمک در این زمینه نیاز باشد که در توان این اداره کل باشد ،اماده ارائه آن به مرکز رسیدگی به امور مساجد استان هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آماده هستیم تا واگذاری صدور احکام هیأت امنا از اوقاف و امور خیریه به مرکز رسیدگی به امور مساجد در استان صورت پذیرد و هر گونه کمک در این زمینه نیاز باشد که در توان این اداره کل باشد ،اماده ارائه آن به مرکز رسیدگی به امور مساجد استان هستیم.

 
وی افزود: مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای می فرمایند: «روح مسجد، کالبد زندگی را پرنشاط و پرانگیزه میسازد. در هر جا سامان زندگی است، مسجد، مرکز و کانون اصلی است. در بنای شهر و روستا، در مدرسه و دانشگاه، در مراکز جمعیتی از بازارهای کسب و کار تا فرودگاهها و جاده ها و پایانه های سفری و تا آسایشگاهها و بیمارستانها و بوستانها و گردشگاهها، در همه و همه باید مسجد را همچون قطب و محور بنا نهاد.»
 
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امام جماعت در مساجد مهمترین رکن مسجد هستند و هیأت امنا مساجد باید با هماهنگی و پیشنهاد امام جماعت مسجد انتخاب و معرفی گردد.
 
 
نصیرالاسلامی گفت: تاکنون برای رسیدگی، تایید و صدور احکام هیأت امنا مساجد در کمیسیون مربوط که با حضور امام جمعه محترم یا نماینده ایشان، مسئول عقیدتی سیاسی سپاه ، دو نفر معتمد محلی و رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تشکیل ، صلاحیت اعضای هیأت امنا مساجد بررسی و در صورت تائید در کمیسیون احکام صادر می گردید.
 
وی درادامه تصریح کرد:ولی با توجه به فعالیتهای مختلف اوقاف و امور خیریه در  امور توسعه و ترویج فرهنگ وقف، احیاء موقوفات ، امور فرهنگی و عمرانی،حقوقی و ثبتی بقاع متبرکه، برگزاری برنامه های مختلف قرآنی و بصورت ویژه مسابقات سراسری قرآن کریم، لذا برای اهتمام ویژه به امر مهم مسجد و جلوگیری از موازی کاری و محور قرار دادن ائمه محترم  جمعه برآن هستیم تا تایید صلاحیت و صدور احکام مساجد و حسینیه ها را به ائمه محترم جمعه و به تعبیری مرکز رسیدگی به امور مساجد واگذار کنیم.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.