گروه: اخبار استان خبر: 188840 / تاریخ انتشار : 1400/5/8 ساعت : 09:48
درگفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

نگرانی از افزایش بیماران کرونایی در گچساران/تعداد مبتلایان به 100نفر در روز رسیده است

معاون شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا گفت:متاسفانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در این شهرستان 145 نفر جان باخته اند و اگر چه شاخص آن نسبت به میانگین کشوری بهتر است؛ اما شرایط این چند روز بسیار نگران کننده است.

 سید امین رضایی، معاون شبکه بهداشت و درمان گچساران در گفتگو با صبح زاگرس، در خصوص آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان گفت:از ابتدای کرونا تاکنون بیش از ۴۰ هزار تست کرونا گرفته شده است که ۳۳ درصد جمعیت شهرستان را شامل می شود.

وی افزود:بنابراین،جواب تست کرونای 11هزارو 708 نمونه مثبت بوده که قریب به ۹۵ درصد آن ها بهبود، ۱.۲ درصد آن ها فوت و مابقی در قرنطینه به سر می برند.

معاون شبکه بهداشت و درمان گچساران اظهارکرد:در خصوص مبارزه با بیماری کرونا در این شهرستان نیز پنج محور آموزش، گشت های اصناف، بیماریابی، درمان در سطوح مختلف و واکسیناسیون را در دستور کار قرار داده ایم.

رضایی ادامه داد:با این وجود نیز در کلیه مراکز روستایی و شهری تست های فوری و در مرکز منتخب کوئید واقع در مرکز زنده یاد "شکیبایی" در دو نوبت صبح و بعدازظهر نمونه گیری از مراجعه کنندگان انجام می شود.

وی در ادامه تصریح کرد:متاسفانه روند مثبت شدن نتایج بیماران کرونایی در حال افزایش است و در سه روز متوالی تعداد افراد مثبت به کرونا در روز به عدد ۱۰۰ رسیده است.

معاون شبکه بهداشت و درمان گچساران اظهارکرد: این در حالی است که 74 بیمارکرونایی در بیمارستان شهید رجایی این شهرستان بستری هستند که با این شرایط مجبور به تعطیلی چند بخش دیگر بیمارستان شده ایم.

رضایی افزود: متاسفانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در این شهرستان 145 نفر جان باخته اند و اگر چه شاخص آن نسبت به میانگین کشوری بهتر است؛ اما شرایط این چند روز بسیار نگران کننده است.

وی ادامه داد:ستاد پیشگیری از کرونا در سطح شهرستان تصمیمات جدیدی گرفته است که بر اساس آن نیز کلیه ورودی ها به آرامستان ها توسط شهرداری مسدود شده است.

معاون شبکه بهداشت و درمان گچساران اظهارکرد: در حال حاضر واکسیناسیون از مهم ترین برنامه و به نوعی دغدغه ها به شمار می رود و سنین بالای ۵۵ سال همه روزه می توانند با مراجعه به سالن کانون جوانان بسیج این شهرستان، واکسینه شوند.

رضایی در پایان تصریح کرد:متاسفانه در چند روز گذشته افرادی که براثر بیماری کرونا وفات یافتند، ضمن اینکه در گروه سنی مشمول واکسیناسیون بودند، بنا به هر دلیلی انجام نشده بود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.