گروه: اخبار استان خبر: 188833 / تاریخ انتشار : 1400/5/7 ساعت : 19:37

طرح صیانت از فضای مجازی یا ادعای نخ نماشده فیلترینگ؟/چه کسانی هدف اصلی طرح صیانت هستند؟

نمونه هایی از رفتارهای نابهنجاری در این فضا که تبدیل به بزهکاری اجتماعی در جامعه می شود و ولنگاری مدیریتی در این زمینه ارزش کار را بیشتر وبهتر نمایش می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روند مدیریت اینترنت و استفاده از اینترنت پاک همیشه دغدغه راستین دولتها وافراد دغدغه مند بوده و هست و باتوجه به وضعیت کشورها و آسیبها وتهدیداتی که هست بایستی این مدیریت انجام گردد ودرصورت عدم ساماندهی صدمات جبرات ناپذیزی بر کیان خانواده  خواهد گذاشت.

تجربه کشورها نشان می دهد صیانت از حقوق کاربران نیاز همه آیندگان است البته که فناوری در این کشورها پیشرفته است ونحوه مدیریت آنها نیز به روزتر است ولی کشور ماهم بایستی از این قافله عقب نمانده و دراین مسیر گام موثر برداریم.
 
کشور ایران با موقعیت خاص استراتژیک و جولانگاه بودن برای جاسوسان وبراندازان داخلی وخارجی نیازمند یک صیانت  هوشمند و برنامه ریزی شده است که دغدغه چندین ساله مسئولان دلسوز نیز در این موضوع مشهود است البته با نظر تخصص همه نخبگان و بهره برداری موثر از تجربیات کشورها در این زمینه.
 
مدیریت داده ها و صیانت از کاربران وخانواده ها به منظور سالم سازی فضاهای تعاملی روزانه است.
 
نوجوانان وجوانان وحتی نونهالان هدف اصلی صیانت هستند چرا که هجمه اصلی غرب ودشمنان قسم خورده استحاله فرهنگی ودوری از ارزش های واقعی ایرانی واسلامی است و بنیان خانواده هدف قرار گرفته است.
 
 نمونه هایی از رفتارهای  نابهنجاری در این فضا که تبدیل به بزهکاری اجتماعی در جامعه می شود و ولنگاری مدیریتی در این زمینه ارزش کار را بیشتر وبهتر نمایش می دهد.
 
باتوجه به تحریم های  گسترده ای که در چندین سال اخیر علیه کشور ایران صورت گرفته ولی روند واردات بی ضابطه وبدون از هیچ گونه محدودیت ومدیریت فضای ذهنی قشرهای اسیب پذیر جامعه توسط غرب ، بیش از پیش اهمیت این مدیریت را نشان می دهد البته این بدان معنی که مانع آزادی های فردی واجتماعی باشد نیست.
 
ترورهایی که گاه وبیگاه انجام می شود واز بستر همین فضا صورت میگیرد ونخبگان را مورد هدف قرار می دهند از دلایل دیگر این مدیریت است چرا که با پیشرفت تکنولوژی وعدم مدیریت کشورها این امر بسیار سهل الوصول است که نتیجه اش در ترورهای اخیر مشهود است؛
دغدغه های موجود:
۱.آیا این طرح میتواند فضای کسب کار را بهبود ببخشد وآن را هدفمند کند؟
۲. آیا با وجود این طرح مطالبه گری آحاد جامعه مورد مناقشه جدی قرار نمیگیرد؟
۳. آیا بستر فنی مناسب در این امر در کشور وجود دارد؟
۴.آیا میتوان پیام رسانهای داخلی را با جاذبه های خاص و عملکردهای بهتر ارتقاء بخشید؟
۵.آیا توان اقناع سازی مخاطبان در همه سنین ومحتوا سازی مناسب وجذاب وجود دارد؟
۶.مدیریت فضای اینستاگرام و تلگرام در این طرح به چه شکل است آیا میتوان آسیبهای اخلاقی و فرهنگی را به طور هدفدار در این زمینه کاهش داد؟
و چندین سوال دیگر که جوابهای منطقی و همراه با استدلال علمی طراحان میتواند فضای ذهنی جامعه را از تشویش به وجود آمده که بعضی از آنها نیز هدفدار به جامعه القاء میشود مبرا و پاک میکند؛

 

با توجه به اینکه هنوز تصمیم قاطعی نسبت به چگونگی وزیرساختهای  این طرح در کمیسیون های تخصصی با حضور نخبگان گرفته نشده است واساسا مسیر اجرا مشخص نیست بیاییم با نقدی منصفانه به چنین مواردی نگاه کنیم و کمی نسبت به تجربه کشورها آگاه شویم و تفکرات خود را محصور به ابعاد سیاسی ماجرا نکنیم و نیاز آیندگان را به چنین مدیریتهایی درک کنیم.
 
یادداشت: امین موسی پور

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.