گروه: اخبار استان خبر: 188814 / تاریخ انتشار : 1400/5/7 ساعت : 12:51
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگو با صبح زاگرس؛

بازگشایی 90 درصد راه های روستایی سیل زده کهگیلویه و بویراحمد+فیلم

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: با بارش های هفته گذشته ۸۰درصد راه های ارتباطی روستاها و مناطق عشایری استان بر اثر سیل مصدود شد که کار بازگشایی 90 درصد از این روستاها انجام شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  محمد حسین نصیری راد گفت: با بارش های هفته گذشته استان  بالغ بر 80 درصد جاده های روستایی و عشایر شهرستان های چرام ، بویراحمد و مارگون بسته شد.

وی عنوان کرد: با تلاش راهداران 90 درصد راه های مسدود شده  بازگشایی و امروز و در روز عید غدیر همکاران در شهرستان های مختلف بدنبال تسهیل در عبور و مرور مردم روستایی و عشایری هستند.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از منطقه زیلایی با تبریک این عید به مردم شریف استان گفت: کهگیلویه و بویراحمد ۶ هزار کیلومتر راه شامل یکهزار و ۸۰۰ کیلومتر راه اصلی،فرعی و چهارخطه، ۲ هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت، یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده خاکی و ۷۰۰ کیلومتر راه شوسه دارد.

 

بارش شدید باران تابستانی در استان کهگیلویه و بویراحمد در اوایل هفته جاری سبب وقوع سیلاب در مناطق مختلف استان شد و خسارات بسیاری را در بخش‌های کشاورزی، راه روستایی و عشایری، مزارع پرورش ماهی و دیگر زیرساخت‌ها به بار آورد.

 

در فیلمی که به صبح زاگرس ارسال و قابل مشاهده است مسیر راه روستایی سرحد دواخر سریز شهرستان مارگون به دلیل بارش های سیل آسا از وضعیت مناسبی برخوردار نبود که مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد از بازگشایی این محور در روزهای گذشته خبر داد و گفت: امروز و از ابتدای صبح کار بازگشایی راه های روستایی شهرستان مارگون در ادامه روزهای گذشته آغاز شد و تا چند روز آینده تمامی جاده های عشایری و روستایی این شهرستان بازگشایی می شوند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.