گروه: اخبار استان خبر: 188808 / تاریخ انتشار : 1400/5/7 ساعت : 11:15

"اِشکفتی" که سرپناه کارتن خواب های یاسوج است/بی خیالی بهزیستی و شهرداری در ساماندهی متجاهرین

حضور معتادان و کارتن خواب هایی که اشکفت کوه و بلوار های شهر سرپناه آنها در وضعیت بی توجهی شهرداری و بهزیستی مرکز استان به ساماندهی این افراداست می تواند به عنوان یک معضل در آینده شهر یاسوج خودنمایی کند .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با شنیدن نام یک کارتن خواب، فقر و محرومیت در ذهن ما تداعی می شود، افرادی فراموش شده از زندگی اجتماعی که شاید برخی از مردم و شهروندان از سر دلسوزی کمترین پول ته جیبشان را با آنها تقسیم کنند.

 

بعد از حضور کودکان کار در چهار راه ها و میادین شهر کم کم شاهد حضور کارتن خوابها در بولوارهای این شهر هستیم ، حضوری که از چشم خواب زده مسئولان بهزیستی و دیگر متولیان در مرکز استان پنهان می ماند و یا به تعبیری نمی خواهند آنها را ببینند.

 

مدتی است که افراد بی سرپناه و معتاد در شهر یاسوج آواره بلوارها، پل و اشکفت های کوه های اطراف این شهر هستند و بر اساس قانون شهرداری ها و بهزیستی متولی جمع آوری و سامندهی این افراد هستند و هیچ گونه برنامه‌ریزی کوتاه‌ مدت و بلند مدت در این زمینه به چشم نمی‌خورد و با توجه به روند افزایشی، مسئولین باید در این رابطه برنامه ریزی منسجم و هدفمندی داشته باشند زیرا با عث بی‌نظمی و ناهنجاری‌های اجتماعی شده و روز به روز وضعیت بدتر و باعث ناامنی در شهر می‌شود.

 

رسیدگی به متکدیان و بی‌خانمان‌ها در سال 1378 در شورای عالی اداری کشور مصوب شد و طی آن  ۱۱ دستگاه اجرایی از جمله شهرداری، بهزیستی، کمیته امدادامام خمینی (ره)، نیروی انتظامی،‌ وزارت بهداشت موظف به ساماندهی کارتن خواب ها شدند.

 

ایجاد مرکز پیشگیری از آسیب های اجتماعی مردمی  ضرورتی است که در پی فرمایشات موکد رهبر معظم انقلاب به آن اشاره شده است.

 

این رسانه در زمان های مختلف سعی کرده است با حفظ کرامت انسانی گفتگویی را با این افراد داشته باشد اما متاسفانه این افراد حاضر به مصاحبه نشده و از این کار امتناع می کنند و در این رابطه با مخابره این گزارش پیگیری و رسیدگی به این افراد را از مسئولان متولی به جد مطالبه می کند.

 

گفتنی است به صورت مکرر در بلوار مطهری شهر یاسوج و در یکی از اشکفت های کوه های اطراف این شهر حضور این افراد مشاهده شده و به دلیل حفظ کرامت انسانی آنها صبح زاگرس از انتشار تصاویر خودداری می کند و می تواند نشانی این افراد را برای ساماندهی هرچه بهتر در اختیار متولیان قرار دهد.

 

اشکفت در لغت نامه فارسی به معنای غار و شکاف درون کوه است.

((عکس معرف خبر  تزئینی است))

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.