گروه: اخبار استان خبر: 188783 / تاریخ انتشار : 1400/5/6 ساعت : 10:17

اولین محموله مرغ 10 هزار تومانی وارد کشور شد/ افت شدید قیمت مرغ در راه است

با ورود محموله 1000 تنی مرغ وارداتی احتمال ریزش قیمت در بازار افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بر اساس ابلاغیه خرداد ماه  هیئت وزیران میزان واردات مرغ با ارز ترجیحی از 50 هزار تن به 120 هزار تن افزایش یافت تا برای ترمیم ذخایر این محصول و تنظیم بازار مورد استفاده قرار گیرد.

هیئت وزیران  با توجه به ضرورت افزایش میزان خرید و واردات گوشت مرغ با استفاده از ارز ترجیحی، مصوبه مربوط را اصلاح کرد. بر اساس مصوبه قبلی این هیئت مقرر شده بود که 50 هزار تن مرغ به کشور وارد شود که با تصمیم جدید آنها این میزان افزایش یافت.

بر اساس اعلام این مصوبه این واردات ، به منظور ترمیم ذخایر راهبردی و تنظیم بازار گوشت سفید کشور است و به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده شد تا از طریق شرکت های مباشر دولتی و غیردولتی، 120 هزار تن گوشت مرغ را با استفاده از ارز ترجیحی (4200 تومانی) خریداری و وارد کشور نماید.

گفتنی است، علی صالحی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی صدور دستور قضایی برای ترخیص فوری محموله 1000تنی مرغ وارداتی موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس، روند بارگیری و ارسال این محموله بزرگ به سراسر کشور آغاز شده است.

با توجه به قیمت 1.9 دلاری مرغ خریداری شده که یک دلار هم گرانتر خریداری شده است، پیش بینی می شود حداکثر قیمت تمام شده مرغهای وارداتی با ارز 4200 تومانی حدود 10 هزار تومان باشد. در صورت تداوم واردات، با تزریق این مرغهای وارداتی قیمت در بازارهای داخلی نیز با افت جدی رو به رو خواهد شد.

پایان/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.