گروه: اخبار استان خبر: 188760 / تاریخ انتشار : 1400/5/5 ساعت : 20:27
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد

فوت ۲ بیمار کرونایی جدید در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۷۲۸ نفر خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دکتر پرویز یزدان‌پناه گفت: متاسفانه در طی ۲۴ ساعت گذشته دو هم استانی جان خود را از دست دادند.
 

 وی افزود: هم اکنون ۳۶۸ بیمار در بیمارستانهای استان بستری می باشند که ۱۲۰ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۶ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۵۲ هزار و ۴۲ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 

یزدان‌پناه تصریح کرد: از ۵۳۲ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۵۰ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران و لنده بود. همچنین از ۲۵۹ نمونه رپید تست ۲۰ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های بهمئی، باشت و کهگیلویه هستند.
 

وی ادامه داد: روند افزایشی موارد مثبت و بستری بیماری در استان با سرعت بیشتری ادامه دارد که احتمالا در طی هفته ها و روزهای آینده تخت های بیمارستانها از بیماران کرونایی اشغال خواهد شد و تعداد مرگ و میرهای روزانه نیز دو رقمی می شود. 
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: بنابراین مشارکت آگاهانه مردم استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عدم حضور در تجمعات، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم خروج از قرنطینه و تزریق واکسن نقش برجسته ای در پیشگیری، کاهش انتشار و کنترل بیماری ایفا می کنند.
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.