گروه: اخبار استان خبر: 188703 / تاریخ انتشار : 1400/5/5 ساعت : 07:53

آخرین اقدامات کمیته امداد برای مددجویان زلزله زده دنا

مدیر کل کمیته امداد استان گفت: تلاش می شود قبل از رسید فصل سرما بیش از 100 واحد بازسازی شده تحویل خانواده های مددجوی زلزله زده داده شود.

قباد مبشری در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین اقدامات برای کمک به مددجویان خسارت دیده از زلزله در شهرستان دنا گفت: برآورد اولیه این بود که منازل 110 خانواده نیاز به بازسازی دارند و حدود 400 الی 450 نیاز به تعمیرات دارد.

 

مدیر کل کمیته امداد استان به پرداخت هزینه 2  الی 5 میلیون  تومان به  صورت بلاعوض اشاره کرد و گفت: در ابتدای زلزله 500 الی 700 میلیون تومان اسباب و وسایل مورد نیاز خانواده ها مانند موکت، گاز، یخچال، اجاق گاز و وسایل مختلف خریداری و تحویل خانواده ها داده شد.

 

وی گفت: 153 مورد باید بازسازی کامل صورت گیرد که 119 مورد در فاز اجرایی، 55 مورد عملیات سقف و 100 مورد دیوارچینی  آنها انجام شده است.

 

این مسئول گفت: برخی مشکلات مانند آواربرداری، معارضات و پروانه، ضمانت وام ها روندهای بازسازی ها تا حدودی کند پیش رفت اما تلاش می شود تا قبل از شروع بارندگی و سرما بیش از 100 واحد تحویل خانوارها داده شود هر چند روند کار توسط خانواده ها، خیرین و گروه های جهادی در حال انجام  است.

 

مبشری افزود: با همت خیرین و کمیته امداد تمام خانواده های شهرستان دنا، مانند  سی سخت و روستاهای اطراف، بخش پاتاوه و روستاهای آن برای هر کدام چند سری بسته معیشتی تهیه شد و به آنها تحویل داده شد.


 انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.