گروه: اخبار استان خبر: 188678 / تاریخ انتشار : 1400/5/4 ساعت : 15:04
گزارش ویژه:

ماهی با وجود افزایش قیمت از بازار لنده پر کشید

لنده قطب تولید ماهی قزل‌آلا در کهگیلویه وبویراحمد با وجود افزایش قیمت ، هفت روزی می شود که از بازار این شهر پر کشیده و مسئولان شهرستان نمی خواهند کمبود آن را احساس کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مهمترین خواص  ماهی جلوگیری از لخته شدن و چسبیدن پلاکتهای خونی به سطح داخلی عروق است که نشان دهنده خواص بی نظیر ماهی برای سلامتی انسان می باشد.

ماهی یکی از مهمترین محصولات در سبد غذایی خانوارهای بوده که میل و رغبت بیشتر خانواده های نسبت به مصرف آن را می تواند در برنامه هفتگی خانواده ها به خوبی دید.

شهرستان لنده با داشتن چشمه های جوشان و رودخانه خروشان از قطب های تولید ماهی قزل آلا  در کهگیلویه و بویراحمد است .

قیمت ماهی در چندهفته گذشته54هزارتومان در هرکیلو به فروش می رسید که یک هفته است در سطح بازار لنده ماهی توسط فروشندگان به دلیل افزایش قیمت ماهی به شهروندان عرضه نمی شود .

وقتی دلیل عدم عرضه ماهی را از فروشندگان سوال کردیم بحث گران شدن آن و عرضه به شهروندان به قیمت تقریبی 68هزارتومان در هرکیلو را عنوان کردند که این افزایش قیمت مهمترین دلیل برای عدم عرضه ماهی عنوان می شود.

کمبود عرضه ماهی و افزایش آرام قیمت این کالا در سبد غذایی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان لنده بوده که با این رسانه در میان گذاشتند، امیدواریم  سازمان صمت و جهاد کشاورزی شهرستان لنده نسبت به این موضوع  ورود کند و نسبت به عدم عرضه و افزایش قیمت به مردم پاسخگو باشد.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.