گروه: اخبار استان خبر: 188277 / تاریخ انتشار : 1400/4/27 ساعت : 14:36

پروازهای پرتغال زمین‌گیر شد!

به دنبال اعتصاب کارکنان بخش حمل و نقل درپرتغال، ۲۰۰ پرواز فرودگاه لیسبون پایتخت این کشورلغو شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از منیبان؛ از رویترز، مدیر فرودگاه پرتغال با اشاره به اعتصاب ۲ روزه کارکنان حمل و نقل از روز شنبه گفت، این اعتصاب تا اواخر روز یکشنبه می‌تواند پروازهای بیشتری را لغو کند.

سخنگوی اتحادیه حمل و نقل فرودگاه در تشریح اعتصاب رخ داده گفت که ۱۰۰ درصد از کارکنان بخش حمل و نقل در اعتصاب روز شنبه که شلوغ ترین روز هفته است حضور داشتند.

کارگران بخش حمل و نقل در اعتصاب خود خواستار این هستند که شرکت فرودگاهی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در مشکلات جدی مالی به سر می‌برد، بدون هیچ گونه تأخیری دستمزد تعطیلات امسال آنان را پرداخت کند

اعتصاب کارکنان حمل و نقل در حال حاضر تنها بر روند پروازهای فرودگاه لیسبون تاثیر گذار بود و تاثیر کمی بر ۹ فرودگاه دیگر پرتغال داشته است.

با شدت گرفتن شیوع کرونا در سال ۲۰۲۰ بخش صنعت هوایی و گردشگری مهمترین بخشی بود که بیشترین ضرر را در سراسر جهان متحمل شد.

نشریه اسپانیایی ال اکونومیستا در این باره نوشت: هر چند صنعت هواپیمایی در سال ۲۰۲۱ میلادی، روزهای بهتری نسبت به آنچه در سال ۲۰۲۰ تجربه کرد را به خود خواهد دید اما بی تردید مسیر بهبودی، طولانی و دشوار خواهد بود و انتظار نمی‌رود شمار مسافران تا سال ۲۰۲۴ به سطح سال ۲۰۱۹ بازگردد. 

این نشریه با استناد به آمار سازمان «یوروکنترل» نوشت: تعداد پروازهای ثبت شده در اسپانیا در  ۱۹ ژوئن ۲۰۲۰ (۳۰ خرداد ۱۳۹۹) ۴۰۵ مورد بوده در حالی که این رقم در  مدت مشابه سال ۲۰۱۹، بیش از پنج هزار سفر بود.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.