گروه: اخبار استان خبر: 187981 / تاریخ انتشار : 1400/4/21 ساعت : 15:51

دلتا پشت دروازه های بویراحمد/اهمال کاری مسئولان در کنترل پرسه های کرونایی، دادستان ورود کند+ عکس

آمار مرگ و میرهای کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد از 700 فوتی پا را فراتر گذاشته تا با شیوع نوع جدید این ویروس، دلتا به پشت دروازه های شهرستان بویراحمد برسد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پیک پنجم کرونا در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده است تا همچنان این ویروس در معابر ، تالارها، مراسمات عزا و عروسی و شب نشینی های مردم بدنبال قربانی های خود باشد.

آمار مرگ و میرهای کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد از 700 فوتی پا را فراتر گذاشته و با شکل و شمایل های مختلف آفریقایی،آمازونی،انگلیسی و دلتای هندی در حال پرسه زدن هست تا شکارش را انتخاب کند.

مسئولان از همدیگر برای کنترل کووید 19 در استان تقدیر و تشکر می کنند اما آمار، عدم کنترل ورودی و خروجی شهرها و باز بودن اماکن تفریحی و گردشگری حرف دیگری می زند.

دلتای هندی آخرین نوع شناخته شده کرونا به پشت دروازه های مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رسیده و به اذعان مدیر شبکه بهداشت شهرستان بویراحمد تا کنونی قربانیی با این مشخصات ویروس در مرکز استان به ثبت نرسیده است.

دلتای هندی که حملات بیرحمانه ای را از جنوب کشور آغاز کرده است به عمق خاک جمهوری اسلامی ایران رسیده تا کرونا ویروس در مسیر کریدور جنوب به شمال ابتدا گچساران و بعد از آن بویراحمد را با وضعیت قرمز روبرو ساخته است.

 

 

تردد پلاک های غیر بومی، بازبودن اماکن گردشگری، استفاده از پارک ها و بلوارها، عدم پلمپ صنوف متخلف همه حکایت از اهمال مسئولان در کنترل شیوع کرونا در مرکز استان دارد و ورود دادستانی به این موضوع ضروری بنطر می رسد.

محمد یزدانپناه مدیر شبکه بهداشت و سلامت مرکز استان با اشاره به اینکه در ستاد کرونای شهرستان مصوب شد تا آبشار یاسوج پلمپ شود گفت: مصوباتی که در شبکه بهداشت تعیین می شود به طور حتم با سلامت مردم سروکار دارد .

 

 

وی گفت: با کنترل ورودی و خروجی مرکز استان می توان از ورود پلاک های غیر بومی و سفر های غیر ضرور برای حفظ سلامتی مردم شهرستان جلوگیری کرد که این مهم نیز در ستاد مصوب شده است.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان بویراحمد شیوع دلتا کرونا را بسیار فراگیرتر ارزیابی کرد وتاکید کرد: میزان مرگ و میر و تلفات ناشی از این ویروس بیشتر است و بنابراین مردم باید احساس خطر بیشتری در این رابطه کنند.

این مسئول سلامت شهرستان بویراحمد تاکید کرد مردم درکنار واکسیناسیون باید بطور جد پروتکل های بهداشتی را برای مبارزه با این ویروس خطر ناک رعایت کنند.

یزدانپناه در پایان اضافه کرد : 4 هزار دوز واکسن جدید وارد شهرستان شده و در حال تزریق به گروه های تعیین شده در شهرستان هستیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.