گروه: اخبار استان خبر: 187928 / تاریخ انتشار : 1400/4/21 ساعت : 07:00
مدیر کل نوسازی مدارس استان در گفتگو با صبح زاگرس:

آخرین جزئیات ساخت و ساز مدارس در شهرستان زلزله زده دنا/اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی برای بازسازی و تخریب مدارس

مدیر کل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸ ساختمان آموزشی و خوابگاه نیاز به تخریب و بازسازی دارد که به۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

پیروز کرمی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در خصوص آخرین وضعیت نوسازی و احداث مدارس در شهرستان زلزله زده دنا گفت:۲۶ مدرسه در شهر سی سخت نیاز به تعمیرات دارد و از تعداد ۲۶ مورد، ۲۴ مدرسه تا هفته های آینده تکمیل صد در صد می شود.

 

مدیر کل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دو مدرسه باقی مانده تعمیری در اواسط مرداد ماه آماده می شود، گفت: هزینه تعمیرات مدارس حدود ۶ میلیارد و پانصد میلیون تومان است و در بحث احداث مدارس، ۸ ساختمان آموزشی و خوابگاه نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

 

وی با بیان اینکه  ۸ مدارس نیاز به تخریب و بازسازی حدود ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، ادامه داد: با توجه به سیاست های نوسازی مدارس کشور  که در مناطق تحت بحران از استان های معین کمک گرفته می شود در این راستا ۱ پروژه احداثی و ۱ پروژه مقاوم سازی  استان کهگیلویه وبویراحمد انجام می دهد، ۲ مدرسه احداثی و یک خوابگاه دانش آموزی را استان فارس، ۱خوایگاه و یک مدرسه آموزشی و  همچنین یک مقاوم سازی مربوط به استان آذربایجان شرقی، ۱ خوایگاه و یک ساختمان آموزشی و همچنین ۲ مدرسه آموزشی را استان خوزستان در ساخت و سازها به کهگیلویه و بویراحمد کمک می کنند.

 

کرمی در ادامه بیان کرد: استان فارس هر ۳ پروژه واگذاری را شروع کرده است، استان آذربایجان شرقی یک پروژه خود را شروع کرد و همچنین استان خوزستان با مشخص کردن پیمانکار کار ساخت و سازها را شروع خواهد کرد.

 

او با بیان اینکه مدارس تخریبی و بازسازی در خود شهر سی سخت است، گفت: مدارس تعمیری در اطراف شهر سی سخت مانند روستای "سمرون،  بخش پاتاوه و روستای کره " دنبال می شود.


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.