گروه: اخبار استان خبر: 187907 / تاریخ انتشار : 1400/4/20 ساعت : 22:24
مطالبه ای از جنس هنر و فرهنگ:

درخواست فعالان حوزه فرهنگ و هنر از منتخبین شوراهای اسلامی

جمعی از هنرمندان استان خواستار توجه بیشتر منتخبین شورای شهر در شهرهای مختلف استان نسبت به فعالیت‌های فرهنگی و هنری شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس، جمعی از فعالان حوزه فرهنگ و هنر استان از منتخبین شورای شهر در شهرهای مختلف استان خواستار توجه ویژه به ادامه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این شهرها شدند.

شورای شهر بهترین محل برای تصمیم‌گیری و تعیین سیاست‌های کلی شهرداری‌ها است که یکی از مهم‌ترین این فعالیت‌ها در شهرداری‌های توجه به مسائل فرهنگی و هنری است.

توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری با شیوع بیماری منحوس کرونا در سطح جامعه کم‌رنگ شده است که ادامه این فعالیت‌ها می‌تواند با حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرها در قالب‌های مختلف فعالیت خود را آغاز کنند.

عدم توجه به مسائل فرهنگی و هنری در برخی شهرهای استان باعث شده است که فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این شهرها عملاً به وادی فراموشی سپرده شود، لذا انتظار هنرمندان، فرهنگیان و همه فعالین حوزه فرهنگ و هنر از منتخبین مردم در شورای شهر بحث زنده کردن فعالیت‌های فرهنگی و هنری با راهبرد نشاط اجتماعی است.

بدون شک فرهنگ و هنر می‌تواند بخشی از فشارهای روحی و روانی دوساله ناشی از بیماری منحوس کرونا را در شهرها کاهش دهد تا زمینه‌ساز امید آفرینی در جامعه باشد.

اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری با بهره‌مندی از فضای مجازی توسط شهرداری‌ها می‌تواند باعث زنده شده روح فرهنگ و هنر در کالبد جامعه شود و این تحقق نخواهد یافت مگر با همدلی و هم‌افزایی منتخبین در شورا‌های اسلامی و شهرداری‌ها که به دنبال توسعه فرهنگی در شهرها باشند.

به‌هرحال ما جمعی از هنرمندان و فعالان حوزه هنر و فرهنگ انتظار داریم سهم ما در کنار فعالیت‌های عمرانی شهرداری‌ها دیده شود تا شاهد تحقق توسعه فرهنگی در لایه‌های زیرین جامعه با عدالت اجتماعی باشیم و در تعالی فرهنگ ایرانی و اسلامی سهیم باشیم.

انتهای پیام


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.