گروه: اخبار استان خبر: 187836 / تاریخ انتشار : 1400/4/19 ساعت : 14:35
غفاری در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد؛

جایگاه کهگیلویه و بویراحمد در پرداخت های مالیاتی/ مخابرات استان روی خط بدهی مالیاتی

مدیر کل امور مالیاتی استان کهگیلویه و بویراحمد شرکت مخابرات استان را بدهکارترین شرکت در بین دستگاه های اجرایی ارزیابی کرد و گفت: کهگیلویه و بویر احمد کمترین بدهکاران مالیاتی کشور را دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  محمد علی غفاری با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد کمترین بدهکاران مالیاتی را دارد گفت: برخی مودیان استان که از کارت های بازرگانی آنها سوء استفاده شده بود به عنوان بدهکار مالیاتی پرونده های آنها در مراحل قضایی قرار دارد .

 

وی گفت : به صورت جدی با بستن حساب ها و توقیف اموال با بدهکاران مالیاتی استان مقابله می کنیم.

 

غفاری میزان کل بدهی مالیاتی استان را در حدود 220 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تعداد مودیان بدهکار به صورت دقیق نیست و از 1200 بدهکار مالیاتی استان بالغ بر 60 درصد سامانه ای بوده و تحلیل های سامانه نیاز بررسی بیشتر دارد.

 

او در ادامه وضعیت ثبت اظهار نامه های مالیاتی را در استان خوب ارزیابی کرد و اذعان داشت: ثبت به موقع اظهار نامه بخشودگی و معافیت های بالایی دارد که در این رابطه مودیان مالیاتی استان از ثبت اظهار نامه ها استقبال می کنند.

 

مدیر کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه بالغ بر20 هزار شغل در استان وجود دارد که تسلیم اظهار نامه دارند افزود: تعداد مشاغل موجود استان بیش از این بوده که عدم داشتن پروانه کسب از دلایل عدم تسلیم اظهار نامه است .

 

غفاری با تشریح مالیاتها در استان گفت: مالیات بر درامد به خزانه دولت واریز و با توجه به تحقق منابع به صورت ابلاغ به ازای هر واحد 2 و نیم برابر به استان پرداخت می شود.

 

وی تاکید کرد وضعیت استان در تحقق منابع درامدی مالیت مناسب بوده و به ازای هر واحد وصولی 2 و نیم برابر اعتبار به استان واریز می شود.

 

مدیر کل امور مالیاتی استان به مالیات بر ارزش افزوده استان گریزی زد و اظهار داشت: 4 درصد از درامد9 درصد وصولی این مالیات بین دهیاری ها و شهرداری های استان توزیع می شود.

 

وی گفت در سال گذشته بالغ بر 84 میلیارد تومان توزیع شد و در این 3 ماهه بیش از 30 میلیارد تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شد.

 

غفاری نحوه تقسیم این مبلغ را به این صورت ارزیابی کرد که  شهرداری ها 70 درصد و دهیاری 30 درصد این مبلغ را دریافت می کنند و به نسبت جمعیت پرداخت می شود.

 

مدیر کل مالیاتی استان مخابرات و چند شرکت دیگر را مهمترین بدهکاران مالیاتی استان عنوان کردند و اذعان داشتند حسابهای شرکت مخابرات بسته شده و تلاش می کنیم بدهی ها بیش از این نشوند و کار وصول از بدهکاران انجام شود.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.