گروه: اخبار استان خبر: 187425 / تاریخ انتشار : 1400/4/11 ساعت : 11:57
رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد در گفتگو با صبح زاگرس مطرح:

خاموشی آتش جنگل ها به نیروهای آموزش دیده نیاز دارد/ با کت و شلوار نمی توان به جنگ آتش رفت

رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد گفت: برای خاموشی آتش سوزی های احتمالی در جنگل ها به نیروهای آموزش دیده، ماهر و همچنین علاقمند به طبیعت نیاز است.

عباس حسن زاده در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص صیانت از جنگل های بلوط در سطح  شهرستان  بویراحمد در برابر آتش سوزی ها، آفات و همچنین نقش دستگاه های حمایتی از جمله مدیریت بحران در مواقع خطر گفت: در شرایط حاضر گزارشی مبنی بر آفاتی مانند پروانه برگ خوار سفید بلوط در جنگل های شهرستان بویر احمد ثبت نشده است اما گزارشاتی از  آفت در جنگل های لوداب ارائه شد که با ورود به موقع و محلول پاشی خطر دفع شد.

 

رئیس منابع طبیعی شهرستان بویراحمد با بیان اینکه آتش سوزی در سال جاری در سطح کمی رخ داد، عنوان داشت: در سطح شهرستان بویراحمد با اینکه آتش سوزی ها زیاد بود اما در سریع ترین زمان ممکن خاموش شد و خسارات چندانی  مشاهده نشد با این وجود دو فقره آتش سوزی 5 هکتاری و 3 هکتاری در سطح شهرستان مشاهده شد.

 

وی با بیان اینکه امکاناتی نظیر دمنده و لباس انفرادی در اختیار نیروهای منابع طبیعی قرار گرفته است ادامه داد:  برای حفاظت و صیانت از جنگل ها دیگر ارگان ها باید حضور داشته باشند یکی از این ارگان ها مدیریت بحران است.

 

حسن زاده در ادامه گفت: مدیریت بحران باید حضور خود را پررنگ تر کرده و نیروها را بیشتر پای کار آورد در این راستا نیروهای آموزش دیده برای آتش سوزی ها می توانند حضور پیدا کنند کسانی که دوره های آموزشی دیده باشند و نسبت به طبیعت اشتیاق و علاقه داشته باشند.

 

وی در پایان اظهار داشت: نیروهای مدیریت بحران باید حرفه و مهارت و آموزش کافی برای خاموش کردن آتش سوزی ها را دیده باشند در این راستا آمادگی جهت آموزش نیروهای ادارات مختلف برای کمک به حفاظت جنگل ها  در بحث مهار آتش سوزی وجود دارد بنابراین در سطح شهرستان بویراحمد باید مدیریت بحران نقش هماهنگ کننده داشته باشد و با آوردن نیروها  آموزش دیده پای کار برای حفاظت از جنگل ها ورود کند زیرا با لباس رسمی نمی توان به جنگ آتش رفت و تجهیزات و آموزش کافی برای مبارزه با آتش سوزی یکی از نیازهای ضروری و لازم است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.